Україна звинуватила РФ у маніпулюванні угодою про Азовське море

Міністерство закордонних справ України звинуватило Росію в маніпуляціях під час трактування двосторонньої угоди від 2003 року про Азовське море, за допомогою чого Москва виправдовує незаконні перевірки суден.

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час брифінгу в Мінську заявив, що зупинка і перевірка суден в Азовському морі «абсолютно вписується» в угоду між Києвом і Москвою.

«Ми вчергове спостерігаємо вільне читання і трактування з боку Росії норм двосторонніх і багатосторонніх угод. Жодне положення Договору 2003 року не дає Росії права здійснювати дискримінаційні та тривалі перевірки суден, які прямують до українських портів», — прокоментували цю заяву в МЗС України.

Також у відомстві подякували партнерам за засудження дій Росії в Азовському морі.

Раніше в Євросоюзі заявили, що планують вжити заходів щодо ситуації в Азовському морі.

Нагадаємо, 25 жовтня Європарламент схвалив проект резолюції, який передбачає посилення санкцій проти Росії у разі загострення ситуації в Азовському морі. Окрім того, проект пропонує призначити «спецпосланця по Криму і Донбасу», який буде займатись станом справ у регіоні.

Водночас в ефірі Громадського перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука сказав, що спецпредставник ЄС з питань Криму не матиме жодних повноважень. Він буде в ролі спостерігача та доповідатиме Європарламенту про стан справ у регіоні.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

У серпні президент України Петро Порошенко доручив підготувати засідання Ради нацбезпеки та оборони для розгляду дій Росії в Азовському морі, зокрема затримки та перевірки суден Росією.

У жовтні Європейський парламент підготував проект резолюції щодо дій РФ в Азовському морі, а також запропонував ввести посаду спецпредставника ЄС з питань Криму, Донбасу та Азовського моря. Також представники Європарламенту закликали представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки виступити з пропозицією — розширити повноваження моніторингової місії ОБСЄ також на Азовське море.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи існує морська блокада Азову?