Президент України Петро Порошенко доручив підготувати засідання Ради національної безпеки та оборони для розгляду дій РФ в Азовському морі, зокрема затримки та перевірки суден Росією.

Президент України Петро Порошенко доручив підготувати засідання Ради національної безпеки та оборони для розгляду дій РФ в Азовському морі, зокрема затримки та перевірки суден Росією.

Про це глава держави повідомив під час зустрічі з українськими послами в Києві.

Порошенко також розповів, що доручив Міністерству закордонних справ підготувати пакет документів для забезпечення інтересів України в Азовському морі.

«Протиправні і підступні дії не повинні залишатися безкарними й без відповідних міжнародних реакцій», — сказав президент.

Нагадаємо, згідно з угодою від 2004 року, Росія та Україна можуть вільно використовувати Азовське море.

Наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

16 липня повідомлялося, що кількість затриманих Росією суден в Азовському морі сягнула 148.

10 липня віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд заявила, що російські спецслужби затримали в Азовському морі 7 торговельних суден, які йшли з/до Маріуполя чи Бердянська. Натомість прикордонники спростували заяви Сироїд про затримання та повідомили Громадському, що ФСБ Росії зупиняла судна для огляду.

У Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.

Поділитись: