Низка міжнародних правозахисних організацій розкритикували рішення Господарського суду Києва, який задовольнив позов праворадикальної організації С14 до Громадського щодо «захисту честі та гідності».

Так, зокрема організація Freedom House Ukraine назвала це рішення небезпечним прецедентом втручання у свободу думки і слова в Україні.

«А також — зловживання правом на захист честі і гідності з боку ультраправих груп, які використовують силу проти людей з різних етнічних чи релігійних спільнот, або з протилежними політичними та культурними поглядами», — йдеться у повідомленні.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що занепокоєний та розчарований рішенням суду. На його думку, воно суперечить свободі ЗМІ та може перешкоджати роботі журналістів.

Організація «Репортери без кордонів» назвала рішення суду «ганебним».

Директор українського відділення Freedom House Метью Шааф вважає, що руйнівним наслідком рішення суду може бути посилення самоцензури ЗМІ в Україні.

Також несправедливим рішення вважає «Харківська правозахисна група». У заяві наголошується, що незалежно від того, завдає щось шкоду репутації організації чи ні, це не може вважатися наклепом, якщо це відповідає дійсності.

Повну підтримку Громадському висловив Йоган Бір, директор відділення «Репортерів без кордонів» у Східній Європі та Центральній Азії.

Кореспондент BBC Габріель Гетхаус вважає рішення суду «дивним». Він також згадав, що під час подій Євромайдану журналісти зняли, як праворадикали вирізали свастику на військовому кашкеті.

Нагадаємо, Господарський суд Києва задовольнив позов праворадикальної організації С14 проти Громадського телебачення через публікацію, в якій С14 характеризується як «неонацистська» організація. Громадське вважає рішення суду несправедливим і оскаржить його.

Поділитись: