Господарський суд Києва задовольнив позов праворадикальної організації С14 проти Громадського телебачення через публікацію, в якій С14 характеризується як «неонацистська» організація. Рішення у справі винесла суддя Юлія Картавцева.

Вона зазначила, що інформація, розповсюджена Громадським «шкодить репутації» С14 і зобов'язала Громадське спростувати інформацію шляхом публікації рішення суду та стягнути на користь С14 3,5 тис грн судового збору.

Громадське оскаржить рішення. 

«Рішення є помилковим і незаконним, воно запроваджує кричущу тенденцію, яка пригнічує свободу слову. Ми будемо його оскаржувати», — зазначила адвокатка Громадського телебачення Оксана Чайковська.

«Ми здивовані таким рішенням, воно не лише суперечить судовій логіці, але і є небезпечним прецедентом для інших ЗМІ і для свободи слова загалом. Громадське несе відповідальність за свої матеріали, посилаючись на закони, експертні думки і усталену практику, тому, звичайно, ми будемо оскаржувати це рішення в усіх інстанціях, ми переконані у своїй правоті і професійності», — каже головна редакторка Громадського Ангеліна Карякіна.

С14 відмовилися коментувати рішення суду Громадському. 

«Позиція С14, що вони не є за характером своєї діяльності неонацистською групою. Вони є націоналістичною групою, але в жодному разі не є неонацистською», — заявляв адвокат організації С14 Віктор Мороз у попередніх судових засіданнях. За його словами те, як Громадське назвало організацію — шкодить діловій репутації С14. 

Громадське телебачення обстоює позицію, що не допустило жодних порушень, характеризуючи організацію «неонацистською».

Про громадську організацію С14 так вже згадувалося не лише у статтях таких поважних видань як Reuters, The Washington Post, але і державними органами — наприклад, парламентом Великої Британії. Відповідну оцінку дають експерти, що вивчають праворадикальні рухи.

Нагадаємо, організація С14 подала до суду проти Громадського телебачення «на захист честі, гідності та ділової репутації» у липні 2018-го. Причиною став твіт англомовної служби Громадського. У дописі від 4 травня 2018-го року, коли представники С14 силоміць привели бразильського бойовика Рафаеля Лусваргі до СБУ, організацію охарактеризували як «неонацистська».

Низка експертів, які вивчають праві рухи, зазначають, що сьогодні в Україні неонацизм проявляється в невеликих організаціях, наприклад, у С14. Так, спеціаліст з ультраправого руху, кандидат політичних наук Антон Шеховцов у коментарі Громадському висловив думку, що у С14 неонацизм проявляється на системному рівні. Експерт інституту Євроатлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд також зазначив, що С14, яка раніше вважалася молодіжною організацією партії «Свобода», можна кваліфікувати як неонацистську.

Поділитись: