Для будівництва газопроводу Baltic Pipe, який має постачати газ з Норвегії до Польщі необхідно буде отримати дозвіл Газпрому, адже дані трубопроводи будуть перетинатися у Балтійському морі. Таким чином, Газпром може завадити Польщі реалізувати план з постачання газу не з Росії.

Про це повідомляють журналісти The Financial Times.

Польща є одним з найбільших критиків будівництва російського газопроводу в обхід України — «Північного потоку-2». Зокрема, через те, що ним Росія планує постачати газ напряму до Німеччини, чим зробить його дорожчим для Польщі.

Крім цього, уряд Польщі неодноразово заявляв, що російські газопроводи можуть негативно вплинути на конкуренцію на енергетичному ринку ЄС. Саме тому там почали розробляти альтернативний маршрут постачання газу не з Росії, а з Норвегії.

Журналісти The Financial Times зауважили, що для реалізації газопроводу з Норвегії до Польщі, країнам доведеться отримувати дозвіл Газпрому, адже обидва газопроводи пролягатимуть дном Балтійського моря та будуть там перетинатися.

«Перетинання з «Північним потоком-2» дуже важливе. Gas-System (польський оператор газу — ред.) доведеться укладати угоду з Газпромом з цього питання. Це технічний момент, але я можу уявити собі ситуацію, коли Газпром може відтермінувати будівництво польського газопроводу чи зробити весь цей процес більш тривалим», — повідомив аналітик з енергетики Роберт Томашевський.

Раніше повідомлялось, що Єврокомісія виділила Польщу 215 мільйонів євро на будівництво Baltic Pipe.

Раніше повідомлялось, що Польща та Словаччина планують об’єднати свої газотранспортні системи, збудуючи газовий інтерконектор на кордоні між країнами.

Раніше повідомлялось, що Румунія планує збудувати газопровід до України для постачання газу у майбутньому.

Також про плани з’єднати свою газотранспортну систему з українською заявляли у Молдові.

Поділитись: