Румунська газова компанія Transgaz повідомила про плани будівництва газового інтерконектору, який з’єднає газотранспортні системи Румунії та України.

Румунська газова компанія Transgaz повідомила про плани будівництва газового інтерконектору, який з’єднає газотранспортні системи Румунії та України.

Про це повідомляє Interfax Energy.

Як зазначається, новий газопровід з Румунії зможе забезпечувати постачання румунського газу Україні. Проте будівництво та введення в експлуатацію нового газопроводу очікується не раніше 2025 року.

Крім цього, газовий проект румунського Transgaz може означати пошук шляхів транзиту газу до Європи, зокрема через газотранспортну систему України.

Румунія задовольняє 90% своїх газових потреб газом власного видобутку. В той же час, завдяки відкритим нещодавно покладам газу у шельфі Чорного моря, Румунія може збільшити видобуток свого газу вдвічі протягом наступних 20 року.

Нагадаємо, у 2009 році Румунія виграла суд проти України щодо спірних акваторій чорноморського шельфу навколо українського острова Зміїний. Тоді Румунії вдалося отримати майже 80% шельфу, запаси газу на якому оцінювались у 70 мільярдів кубометрів газу.

Напередодні про плани з’єднати свою газотранспортну систему з українською заявляли у Молдові.

Напередодні, 16 серпня, Росія провела навчання з форсування Дністра у невизнаному Придністров’ї. У Молдові назвали це провокацією.

Також 25 липня стало відомо, що російська компанія почала прокладку труб газопроводу «Північний потік-2» дном Балтійського моря у Німеччині.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Поділитись: