ENRU

Румунія може збудувати газопровід до України для постачання газу — «Інтерфакс»

Румунська газова компанія Transgaz повідомила про плани будівництва газового інтерконектору, який з’єднає газотранспортні системи Румунії та України.

Про це повідомляє Interfax Energy.

Як зазначається, новий газопровід з Румунії зможе забезпечувати постачання румунського газу Україні. Проте будівництво та введення в експлуатацію нового газопроводу очікується не раніше 2025 року.

Крім цього, газовий проект румунського Transgaz може означати пошук шляхів транзиту газу до Європи, зокрема через газотранспортну систему України.

Румунія задовольняє 90% своїх газових потреб газом власного видобутку. В той же час, завдяки відкритим нещодавно покладам газу у шельфі Чорного моря, Румунія може збільшити видобуток свого газу вдвічі протягом наступних 20 року.

Нагадаємо, у 2009 році Румунія виграла суд проти України щодо спірних акваторій чорноморського шельфу навколо українського острова Зміїний. Тоді Румунії вдалося отримати майже 80% шельфу, запаси газу на якому оцінювались у 70 мільярдів кубометрів газу.

Напередодні про плани з’єднати свою газотранспортну систему з українською заявляли у Молдові.

Напередодні, 16 серпня, Росія провела навчання з форсування Дністра у невизнаному Придністров’ї. У Молдові назвали це провокацією.

Також 25 липня стало відомо, що російська компанія почала прокладку труб газопроводу «Північний потік-2» дном Балтійського моря у Німеччині.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.