Світ

Уряд Молдови відмовився укладати новий договір з Газпромом

21 серпня, 2018 12:00
Світ/Уряд Молдови відмовився укладати новий договір з Газпромом
Зберегти
Вигляд
Уряд Молдови відмовляється підписувати новий договір про постачання газу з російським газовим монополістом Газпромом до будівництва газопроводу з Румунії.

Уряд Молдови відмовляється підписувати новий договір про постачання газу з російським газовим монополістом Газпромом до будівництва газопроводу з Румунії.

Про це повідомив міністр економіки та інфраструктури Молдови Кирило Габурич, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, будівництво нового газопроводу Кишенів-Унгени, який об’єднає газотранспортну систему Молдови та Румунії, дозволить створити на газовому ринку країни конкуренцію, що вплине на процес формування ціни на газ.

«Чинний договір було неодноразово продовжено. Він діє до кінця 2019 року. Тому ми поки що не проводитимемо переговорів про підписання нового договору з Газпромом», — зазначив Габурич.

За його словами створення конкуренції на ринку газу Молдови дозволить уряду вести переговори з Газпромом на набагато вигідніших засадах.

Напередодні, 16 серпня, Росія провела навчання з форсування Дністра у невизнаному Придністров’ї. У Молдові назвали це провокацією.

Також 25 липня стало відомо, що російська компанія почала прокладку труб газопроводу «Північний потік-2» дном Балтійського моря у Німеччині.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Пов`язані новини