Російський Газпром вивів зі структури своєї власності трубоукладач Академік Черський, який називають єдиним судном, здатним завершити будівництво газогону «Північний-потік-2».

Про це повідомляє російське «РБК».

Газпром не вказав, що володіє судном у своєму квартальному звіті, хоча до початку 2020 року його значився в складі «Газпром флот».

Повідомляється, що цьогоріч судно перейшло у власність «Самарського теплоенергетичного майнового фонду», який ще 31 березня входив до групи Газпрому.

Нагадаємо, проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський Газпром спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.

Наразі «Північний потік-2» готовий на 93%. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів на рік.

Зараз роботи щодо спорудження газопроводу призупинили через санкції США щодо європейських підрядників, які набули чинності у грудні 2019 року. Однак Росія вже заявила про намір добудувати газопровід до кінця 2020 року.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Поділитись: