Російська компанія «Газпром» пропонує продовжити газові контракти з українським Нафтогазом після 2019 року навіть без проведення експертних консультацій.

Про це заявив журналістам глава МЗС України Павло Клімкін після завершення тристоронніх газових переговорів між Україною, Росією та Європейським Союзом у Брюсселі.

«Пан Міллер тричі сказав, що вони готові продовжити наявні контракти...Він сказав, що ці контракти можна продовжити без будь-яких експертних консультацій», — сказав Клімкін.

Вожночас він додав, що Україна готова підписати угоду про транзит відповідно до європейських правил, які країна імплементує в українське газове законодавство.

21 січня у Нафтогазі повідомили, що готові знизити суму позивних вимог проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу з майже 12 мільярдів доларів до 2 мільярдів доларів у тому разі, якщо російська сторона погодиться укласти новий договір про транзит газу після 2019 року.

Нагадаємо, що Нафтогаз подав новий позов до Стокгольмського арбітражу, у якому хоче відшкодувати 11,6 мільярда доларів, які компанія втратить після припинення Росією транзиту газу через Україну.

За даними Нафтогазу, якщо Росія дійсно припинить транспортувати газ через Україну, то газотранспортна система України має амортизуватись за пришвидшеною моделлю, а відшкодовувати цю амортизацію мають у Газпромі.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Росія може відмовитися від українських послуг транзиту після завершення чинного нині контракту — 31 грудня 2019 року. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Поділитись: