Життя

Праворадикали влаштували акцію «гендерний ГУЛАГ» проти «розширення прав ЛГБТ»

Громадське
Життя/Праворадикали влаштували акцію «гендерний ГУЛАГ» проти «розширення прав ЛГБТ»
Зберегти
Вигляд
lead
Близько 30 представників праворадикальної організації «Катехон» та ВО «Свобода» влаштували акцію протесту під Кабміном. Вони виступили проти «розширення прав ЛГБТ», а також вимагали звільнити уповноважену Ради з питань гендерної політики Катерини Левченко та ліквідувати цю посаду як таку.

«Ми закликаємо згорнути політику просування ідей ЛГБТ на державному рівні!», — йдеться в анонсі акції у Facebook.

Учасники протесту заявили, що інститут уповноваженої з питань гендерної політики та спроби ратифікувати Стамбульську конвенцію — це «намагання ствердити в Україні поняття гендеру, що призведе до розширення прав ЛГБТ-спільноти».

«Це — нав’язаний ліберальний дискурс, не притаманний традиції українського суспільства», — заявив один з протестувальників.

Сама Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, або Стамбульська конвенція покликана сприяти рівності прав жінок і чоловіків, та ліквідувати насильство щодо жінок. Термін «гендер» конвенція визначає як «соціально закріплені ролі та характерні ознаки, які певне суспільство вважає належними чоловікам і жінкам».

Акція протесту стала відповіддю на нещодавні дії уповноваженої з гендерної політики: 7 грудня депутати Івано-Франківської облради закликали президента захистити «інститут сім’ї» в Україні. Депутати вимагали не допустити прийняття Закону «Про цивільне партнерство», виключити з підручників норми про статеве виховання та зупинити спроби ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашнього насильства (Стамбульської конвенції).

Це обурило уповноважену і вона звернулась до СБУ з вимогою розслідувати заклики «заборонити пропаганду гомосексуалізму». За словами Левченко, в Україні все частіше почали звучати заклики захистити «інститут сім’ї» і це може бути спланованою акцією, що підриває основи національної безпеки.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов розкритикував Урядову уповноважену з гендерної політики Катерину Левченко. На думку Турчинова, діяльність уповноваженої та ЛГБТ-активістів споріднює їх з «русским миром», а українцям нав'язують ідеологію марксизму. Також Турчинов різко виступив проти терміну «гендер», закликав відновити в законах України термін «стать» та домогтися реалізації вимог місцевих рад щодо збереження інституту сім'ї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проти «гендеру» і за «інститут сім’ї»: чи є у словах Турчинова мова ворожнечі?

Раніше деканка педагогічного університету імені Драгоманова та дружина секретаря РНБО Ганна Турчинова заявила, що шкільні підручники з антидискримінаційними правками можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини.

Нагадаємо, що 18 листопада в центрі Києва радикали зірвали мирний марш, присвячений Міжнародному дню пам’яті трансгендерних людей, які загинули від насильства. 

Пов`язані новини