Гендиректор Інституту сироватки крові Індії заявив, що змушений був тікати з країни через постійні погрози

Гендиректор Інституту сироватки крові ㅡ одного з найбільших виробників вакцин в Індії ㅡ Адар Пунавалла заявив, що змушений був виїхати з країни через постійний тиск та погрози. Чиновники підозрювали, що чоловік «притримує» у себе вакцини проти коронавірусу.

Про це він розповів в інтерв'ю лондонському виданню The Sunday Times.

Чоловік зазначив, що отримував купу дзвінків від великих чиновників та наймогутніших людей в країні з погрозами. Ситуація загострилась настільки, що він вирішив тимчасово виїхати закордон.

23 квітня він прилетів до Лондона, щоб приєднатися до своєї дружини та дітей, всього за кілька годин до введення у Великій Британії заборони на в'їзд людей з Індії.

За словами Пуннавали, телефонні дзвінки були «безперервними». Міністри штатів Індії, працівники бізнес-конгломератів та інші чиновники погрожували гендиректору Інституту сироватки крові та вимагали негайного постачання вакцини Covishield, яку виробляє підприємство.

«Рівень очікувань та агресії справді безпрецедентний. Це неймовірно. Усі думають, що вони мають отримати вакцину. Вони не можуть зрозуміти, чому хтось інший повинен отримувати її перед ними», ㅡ  сказав він.

За словами Пуннавали, погрози виражались як у тоні співбесідників, так і натяках на те, що вони зроблять, якщо він не надасть їм вакцину.

Під час свого інтерв'ю Пунавалла заявив, що не хоче «повертатися до цієї ситуації», тому деякий час перебуватиме у Великій Британії. Однак вже за кілька годин після публікації інтерв'ю він написав у Twitter, що повернеться до Індії «за кілька днів».

Саме інтерв'ю викликало жваве обговорення у соціальних мережах. Дехто навіть заявив, що це може бути знаком, що Пуннавала хоче перенести свій бізнес закордон.

Що відбувається в Індії?

Там фіксують нову хвилю епідемії коронавірусу і боротьба з нею дається країні дуже важко. За 30 квітня в Індії виявили майже 402 тисячі випадків COVID-19.

Загалом у країні виявили 19,5 мільйона випадків захворювання, з них 215 тисяч людей померли від ускладнень.

Експерти наголошують, що реальна ситуація демонструє — ці показники є сумнівними: насправді кількість хворих може бути значно більшою. Наприклад, у лікарнях не вистачає місць і кисневих апаратів для хворих, а місцеві крематорії змушені працювати цілодобово.