Генеральна прокуратура направила до суду обвинувальний акт у справі проти народного депутата від фракції «Опозиційний блок» Михайла Добкіна.

Речниця генпрокурора Лариса Сарган заявила, що слідство зібрало достатню кількість доказів, аби направити до суду обвинувальний акт.

«Досудовим розслідування встановлено, що посадові особи Харківської міської ради, у жовтні – грудні 2008 року вступили у попередню змову та, діючи в інтересах осіб, нібито потребували поліпшення житлових умов, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом шахрайських дій усунули перешкоди останнім у заволодінні правом на землю, що спричинило тяжкі наслідки. З метою відшкодування завданої шкоди накладено арешт на незаконно вибуті із власності земельні ділянки та майно підозрюваних, який є співмірним із завданою шкодою», — написала вона.

У вересні 2016 року правоохоронці провели обшуки у приміщеннях, які належать міському голові Геннадію Кернесу та депутату Михайлу Добкіну. Справа пов’язана з приватизацією та розкраданням земельних угідь, які належать державі.

Згодом генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у справі «Кернеса-Добкіна» розкрадено держкоштів на 4 мільярди гривень. 

13 липня 2017 року Рада зняла депутатську недоторканність з Добкіна

У серпні 2017 року суд арештував майно депутата Добкіна. 

5 липня 2018-го у прокуратурі уточнили, що Добкіна підозрюють у:

  • зловживанні службовим становищем в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки, за попередньою змовою групою осіб;
  • пособництві у заволодінні прав на майно шляхом обману в особливо великих розмірах;
  • замаху на зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб, за попередньою змовою групою осіб, вчиненому повторно;
  • а також у закінченому замаху на пособництво у заволодінні прав на майно шляхом обману в особливо великих розмірах, вчиненому повторно.


Поділитись: