Генсек НАТО назвав непрямі докази причетності Росії до примусової посадки літака Ryanair у Мінську
Реакція Росії на примусову посадку літака Ryanair режимом Лукашенка у Мінську є непрямим доказом причетності Кремля до цього.
Про це сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю Times Radio.
Ще одним таким доказом він назвав те, що РФ та Білорусь тісно співпрацюють в обороні повітряного простору.
«Ми знаємо, що Білорусь і Росія дуже тісно співпрацюють майже в усіх сферах, зокрема і в обороні повітряного простору. По-друге, Росія — одна з небагатьох країн, яка не визнала абсолютно неприйнятним факт посадки літака», — сказав генсек, відповідаючи на питання про можливу причетність Росії до інциденту.
Водночас Столтенберг зазначив, що деталей розвідки щодо інциденту він розголошувати не може.
Посадку літака він назвав не лише порушення правил повітряного простору, а й «атакою на демократичну опозицію Білорусі».
Затримання Протасевича
23 травня в Мінську затримали білоруського опозиціонера та співзасновника опозиційних білоруських Telegram-каналів Романа Протасевича. Він перебував на літаку Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса.
Під час прольоту над територією Білорусі тамтешні диспетчери повідомили про ймовірне мінування борту. Літак у супроводі винищувача сів в аеропорту Мінська. Там під час повторного огляду пасажирів затримали Протасевича, а також його дівчину, громадянку Росії Софію Сапегу. Її заарештували на два місяці за звинуваченнями в кримінальних правопорушеннях.
Вимушену посадку літака й затримання Протасевича засудили європейські політики, США й Україна. Країни ЄС і Велика Британія вирішили закрити своє небо для білоруських літаків. Україна припинила авіасполучення з Білоруссю з 26 травня.
- Поділитися: