Генштаб про рішення Ради повернути доплати: Просимо припинити займатися популізмом
Генштаб ЗСУ закликав владу «припинити займатися популізмом» та «сконцентруватися на обороні держави» після рішення депутатів повернути на час воєнного стану 30 тисяч гривень доплат для військових.
Про це йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ.
Там наголосили, що зараз додаткова грошова винагорода нараховується залежно від районів бойових дій та складності завдань, які виконують бійці. А солдат, який виконує завдання у надскладних умовах, має бути високомотивованим.
«Пригадайте, як виглядають Вугледар, Мар’їнка, чи Авдіївка. Кожен день оборони України — дається нам дуже високою ціною. Ціною життя та здоров’я наших захисників», — зазначили у Генштабі.
Так, зараз захисникам, які воюють безпосередньо на передньому краї, виплачують 100 тисяч гривень на місяць.
30 тисяч гривень виплачується військовим, які виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях із противником пропорційно часу виконання. А також тим, хто перебуває на бойовому чергуванні та бере участь у відбитті повітряних нападів противника, незалежно від району виконання завдання.
Якщо військовослужбовці перебувають поза зоною бойових дій, у тилу, то додаткові бойові виплати їм не нараховуються. Однак, з 1 лютого 2023 року усім військовослужбовцям було підвищено мінімальний розмір грошового забезпечення до 20 100 гривень.
«Переконані, що у Збройних Силах України має діяти справедлива система виплат, яка не буде створювати передумов до соціальної напруги у бойових підрозділах і з повагою ставитиметься до тих воїнів, які ризикують власним життям і здоров’ям», — зазначили у Генштабі.
Що передувало?
10 квітня Верховна Рада підтримала повернення на час воєнного стану 30 тисяч гривень доплат для військових. Рішення ухвалили після того, як почав діяти новий порядок виплат додаткової грошової винагороди військовим та співробітникам системи МВС: вони залежатимуть від того, чи перебуває військовий у тилу або безпосередньо в зоні проведення бойових дій. Детальніше про нові виплати військовим читайте тут.
Утім, журналісти BBC отримали документ Генштабу ЗСУ, який свідчить про те, що українське командування не визнає зонами бойових дій низку територій, де бойові дії фактично відбуваються. Це може вплинути й на виплати військовослужбовцям, які там перебувають.
Депутати підтримали поправку до законопроєкту №8312, за якою на період воєнного стану додаткові 30 тисяч гривень щомісячно виплачуються військовослужбовцям, представникам рядового та начальницького складу цивільного захисту, поліцейським — незалежно від того, які завдання покладені на цих людей та в яких районах вони проходять службу.
Депутат Дмитро Разумков заявив, що повернення виплат відбудеться коштом обмеження зарплат високопосадовців. Згідно з поправкою, з квітня 2023-го та до завершення воєнного стану зарплата працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ нараховується в розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2023 року. Тобто зарплата не може перевищувати 67 тисяч гривень.
Проте народний депутат Ярослав Железняк заявив, що обмеження зарплат буде дуже малою економією і для повернення надбавок, скоріш за все, потрібно буде змінювати держбюджет. Він зазначив, що на день на виплати військовим витрачали 2,7 млрд грн.
- Поділитися: