«Героям Слава!» Українці відповідають військовополоненому, якого росіяни вбили через гасло «Слава Україні!»

Українці на своїх сторінках у соцмережах почали поширювати гасло «Героям слава!» Так вони відповіли українському полоненому, якого росіяни розстріляли через слова «Слава Україні!»
Гасло також поширив президент Володимир Зеленський.
А також прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Міністерство оборони України у своєму Twitter написало «Слава Україні! Героям Слава!». Гасло поширили голови обласних військових адміністрацій та інші посадовці й відомства.
Що сталося?
У мережі поширили відео вбивства українського військовополоненого. На відеозаписі помітно, як чоловік у формі української армії говорить «Слава Україні!», після чого його одразу розстрілюють.
На це вже відреагував уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Він назвав це порушенням Женевських конвенцій, а також «виявленням ницості та підлості». Омбудсмен зазначив, що вже надіслав відео міжнародним партнерам і колегам-омбудсменам із різних країн світу — як підтвердження чергового воєнного злочину росії.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак назвав розстріл прикладом російської «національної нікчемності та слабкості». У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими нам розповіли, що поки що не встановили особу загиблого, але вже працюють над цим.
Служба безпеки України почала розслідування за статтею про порушення законів та звичаїв війни. За це загрожує від 10 років тюрми до довічного ув'язнення. Розслідування відбуватиметься під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора.
Не перший випадок
У мережі вже не вперше з'являється відео жорстокої розправи над українськими військовополоненими. Так, у липні 2022 року в російських Telegram-каналах поширили відео, де двоє, схоже, російських військових катували військовополоненого в українській формі. Після цього українські правоохоронці почали розслідування за фактом порушення звичаїв війни.
Такі дії з полоненим підпадають під поняття воєнного злочину. Згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду, воєнні злочини — це тортури або нелюдське поводження, включно з біологічними експериментами; умисне заподіяння сильних страждань чи серйозних тілесних ушкоджень або шкоди здоров'ю; віроломне вбивство чи поранення комбатанта ворога.
- Поділитися: