Люди аплодують працівникам сфери охорони здоров'я Франції під час церемонії до Дня взяття Бастилії, Париж, Франція, 14 липня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/Christophe Ena / POOL MAXPPP OUT

Через епідемію коронавірусу Франція скасувала традиційний військовий парад, яким щороку 14 липня відзначається День взяття Бастилії — подія 1789 року, яка вважається початком Великої французької революції. Натомість у Парижі провели церемонію вшанування медичних працівників, які борються з коронавірусною хворобою.

Уперше з 1945 року влада Франції вирішила скасувати військовий парад із нагоди Дня взяття Бастилії.

Цьогорічну церемонію було присвячено «героям у білих халатах»: медсестрам і медбратам, лікарям і лікаркам, соціальним працівникам, касирам у супермаркеті, виробникам захисних масок, працівникам лабораторій та всім іншим працівникам, долученим до боротьби з епідемією COVID-19.

Французькі військові крокують під час церемонії до Дня взяття Бастилії, Париж, Франція, 14 липня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/LUDOVIC MARIN / POOL MAXPPP OUT

З метою безпеки церемонію зробили закритою. Вхід на неї обмежили, аби запобігти можливому спалаху коронавірусної хвороби. На заході були присутні перші особи держави, зокрема президент Еммануель Макрон. На запрошення Парижа на церемонію приїхали й представники Німеччини, Швейцарії, Австрії та Люксембургу. Загалом за нею спостерігали 2500 гостей.

Президент Франції Еммануель Макрон прибув на церемонію до Дня взяття Бастилії, Париж, Франція, 14 липня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/LUDOVIC MARIN / POOL MAXPPP OUT

У церемонії взяли участь близько 2000 солдатів, зокрема і з Французького іноземного легіону. Вони пройшлися колоною в центрі Парижа — на Єлисейських Полях. Також окремо пройшли медпрацівники, які брали й беруть участь у протидії епідемії коронавірусу у Франції.

Військову техніку до церемонії майже не залучали — на відміну від параду 2017 року, на який приїхав особисто президент США Дональд Трамп. Утім у небі пролетіла традиційна ескадрилья літаків, які лишили по собі кольоровий слід французького прапора, а ще — транспортний літак, який використовувала влада Франції для доставки критично важливих товарів під час пандемії.

Літаки Військово-повітряних сил Франції здійснюють трюк, лишаючи по собі дим кольорів прапору Франції під час церемонії до Дня взяття Бастилії, Париж, Франція, 14 липня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Утім не всі були задоволені організованою церемонією. У соцмережах французи вказували на те, що учасники й гості далеко не завжди носили захисні маски — і це через кілька днів після того, як міністр охорони здоров’я країни пошпетив громадян за їхню відсутність.

Поруч із місцем проведення церемонії кількасот людей, переважно медиків, влаштували акцію протесту. Вони нарікають на нестачу масок та іншого захисного обладнання, а також скорочення фінансування охорони здоров’я. На саму церемонію вони не потрапили, але запустили плакат на повітряних кульках, де звинуватили Макрона в «задушуванні шпиталів».

Плакат із написом «Сидячи за трибуною, Макрон задушує шпиталі». Його пустили на кульках із гелію протестувальники під час церемонії до Дня взяття Бастилії, Париж, Франція, 14 липня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/Julien de Rosa

За даними Університету Джонса Гопкінса, з початку епідемії коронавірусу у Франції COVID-19 виявили у майже 210 тисяч людей, із них 30 тисяч померли.

Поділитись: