Під Міністерством молоді та спорту близько 100 людей вийшли на мітинг «Геть Башенка» та вимагають звільнення президента Федерації велоспорту Олександра Башенка, який нещодавно нахамив переможниці Європейських ігор Ганні Соловей.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського з місця події.

Більшість із присутніх на акції — представники громадських організацій та різних об’єднань велосипедистів (Kyiv Cycling, cadens90 та інші. Люди кажуть, що вийшли на мітинг, бо обурює поведінка Башенка. 

Учасники акції скандують «Один за всіх і всі за одного», «Геть Башенка», «Підтримай Ганну Соловей» та вимагають реформування системи призначення голів/президентів федерацій.

Приїхала туди й сама Соловей. Вона з представниками громадськості зайшла у будівлю Мінспорту, аби поговорити з міністром Ігорем Ждановим.

Один з активістів заявив, що Міністерство має поговорити з національною Федерацією та владнати цю проблему

Натомість міністр Жданов заявив: «З Башенком я говорити не буду, але я сьогодні вже запланував зустріч з заступником, щоб дізнатися, наскільки можлива зміна керівництва».

Зустріч велосипедистки Ганни Соловей з міністро спорту
Фото:

Громадське

Нагадаємо, нещодавно українська велосипедистка Ганна Соловей, яка виграла «золото» Європейських ігор у Білорусі, була обурена тим, що Федерація велоспорту України на своїй сторінці у Facebook привітала з цим досягненням не її, а голову Київської міської федерації велоспорту Сергія Мухомора, який за словами Ганни, не має стосунку до її перемоги. За це їй нахамив президент Федерації велоспорту України Олександр Башенко.

Соловей вимагає його відставки, а сам Башенко погрожує виключити Соловей з національної збірної

У Міністерстві сім’ї, молоді та спорту Громадському повідомили, що їм відомо про цю ситуацію.

«Пан Башенко не є ні співробітником Міністерства, ані керівником напрямку, він є керівником громадської організації, яка ніяк не підпорядковується Міністерству. Ми зараз розглядаємо, що можна з цим зробити», — повідомили Громадському у прес-службі.

Згодом міністр спорту висловив підтримку спортсменці Ганні Соловей й назвав «несправедливим, неприпустимим і хамським» тон спілкування очільника Федерації.

Юридично Федерація – це громадська організація, що об’єднує спортсменів, тренерів, суддів та інших фахівців. Керує Федерацією одноособово її президент (всі інші керівні органи призначаються ним, а першого віцепрезидента обирають за поданням президента). Президента обирають на Конференції делегати, порядок обрання яких визначається Президією (тобто президентом). Тобто фактично президента переобрати неможливо, якщо він сам того не забажає.

Олександр Башенко очолює Федерацію велосипедистів з 2015 року, а в лютому цього року він в схожому стилі спілкувався з іншою велоспортсменкою — Ольгою Віюк. Тоді Башенко на сторінці ФВУ у соцмережі принижував розумові здібності спортсменки та говорив про неї, порівнюючи з повіями.

Поділитись: