Гімнаст протестував у Токіо «антисекс-ліжко». Каже, що воно справді з картону, але «різкі рухи» витримує

Ірландський гімнаст Ріс МакКленаган провів «краш—тест» картонного ліжка в олімпійському містечку в Токіо й запевняє, що воно вочевидь не призначене для того, щоб ламатися під час різких рухів.

Про це він повідомив у своєму Twitter.

На відео олімпієць стрибає на ліжку, перевіряючи його на міцність. І, схоже, вони таки витримують більш як одну людину.

«Вони зроблені з картону, так, але, вочевидь, вони не зламаються під час різких рухів», — сказав гімнаст. Офіційний акаунт Олімпіади в Twitter подякував спортсмену за розвінчання міфу, пише New York Times.

Виробник ліжок Airweave натомість заявив, що їхні ліжка з картонними каркасами можуть витримати вагу до 200 кілограмів, і пройшли серйозні стрес-тести. В олімпійському містечку встановлять 18 тисяч таких ліжок, а після ігор їх перероблять.

Що передувало?

Фото того, як виглядатиме кімната спортсменів, публікували у соцмережах Міжнародного олімпійського комітету (МОК). На них можна побачити ліжка, які виготовила японська компанія Airweave ㅡ вона є офіційним партнером цьогорічних Олімпійських і Паралімпійських ігор у Токіо.

Спортсмени та журналісти охрестили їх «антисекс-ліжками», тому що ліжка — картонні, тож з'явилася думка, що вони розраховані на одну людину, а через занадто різкі рухи можуть легко зламатися.

Як зазначає видання Dezeen, ці ліжка виготовлені з перероблених матеріалів. Каркаси ліжок ㅡ із переробленого картону, а модульні матраци ㅡ з поліетиленових волокон, які, за твердженням бренду, можна переробляти необмежену кількість разів. Всього компанія створила 18 тисяч ліжок та матраців для спортсменів.

Американський бігун на довгі дистанції Пол Челімо, який також поділився фото ліжок в олімпійському містечку, зазначив, що вони зможуть витримати вагу лише однієї людини, щоб уникнути «неспортивних ситуацій».

Олімпіада проти контактів із людьми

Уже не вперше організатори цьогорічних змагань намагаються зменшити контакти між спортсменами. Учасникам Олімпіади традиційно планують роздати 160 тисяч презервативів для заохочення безпечного сексу. Однак цього разу спортсменів закликають не використовувати їх, зокрема через COVID-19.

А на початку лютого організатори Олімпіади випустили посібник на 33 сторінки, у якому спортсменам пояснюють, як дотримуватися соціальної дистанції під час змагань. І хоча там не згадують про секс, у посібнику є багато рекомендацій щодо того, як уникати контактів з іншими спортсменами.

Попри те, що багато людей критикують такі заходи організаторів, все ж вони мають підґрунтя: за тиждень до змагань в олімпійському містечку у Токіо вже зафіксували перший випадок коронавірусного захворювання.

Літня Олімпіада має відбутися в Токіо з 23 липня до 9 серпня 2021 року. Олімпійські ігри мали відбутися в Токіо ще у 2020 році, але тоді через пандемію коронавірусу змагання перенесли на рік.

Попри те, що влада налаштована провести Олімпіаду, населення Японії та лікарі виступають проти Ігор. Одне з останніх опитувань Kyodo News показало: 86% японців бояться, що проведення Олімпійських ігор у країні негативно вплине на ситуацію з коронавірусом.