Гіпноз та бухгалтерія. «Слідство.Інфо» з’ясувало, чим займалася нова очільниця Довженко-Центру

«Слідство.Інфо» заявило, що попередня діяльність новопризначеної очільниці Довженко—Центру Юлії Каждан не пов’язана з кіно. Журналісти кажуть, що вона займалася бухгалтерським обліком і пропонує консультації з гіпнотерапії та психосоматики.

Про це йдеться у дослідженні видання.

Так, 2 листопада Держкіно звільнило Олену Гончарук із посади виконувачки обов’язків генерального директора Довженко-Центру, а на її місце призначило Юлію Каждан.

Журналісти з’ясували, що у червні 2013 року Каждан стала співзасновницею товариства з обмеженою відповідальністю «Кінологічний центр "Ерсте Хунд"». На сторінці цього підприємства у Facebook зазначено лише, що воно надає послуги готелю для тварин, зоопсихолога і дресування собак.

Крім того, у соцмережах «Слідства.Інфо» знайшло сторінки «Каждан Гіпноз», де йдеться про гіпнотерапію та психологію. Записатися на сеанси гіпнозу можна через месенджери, які прив’язані до номера мобільного телефону.

«У спеціальному додатку, що дає можливість ідентифікувати абонента, номер зі сторінки "Гіпноз Каждан" підписаний як "Кінологічний Центр Ерсте Хунд"», — стверджують журналісти.

Крім того, в Instagram Каждан називає себе фахівчинею з роботи з емоціями й обіцяє «глибинне опрацювання вашої проблеми». Вона також називає себе «кризовим психологом».

У 2005 році Юлія Каждан стала засновницею ТОВ «Юридична фірма «Каждан та партнери», що спеціалізується на діяльності у сфері бухгалтерського обліку й аудиту. У цьому напрямку діє й приватне підприємство «Джулія-К», засноване жінкою в 1999 році, де вона наразі є власницею і керівницею.

Журналісти також подзвонили Юлії Каждан із проханням прокоментувати її призначення. Та підтвердила, що це саме вона, але сказала, що не може говорити, і попросила передзвонити пізніше.

«Водночас інша журналістка подзвонила за тим же номером і сказала, що хоче записатися на консультацію з гіпнотерапії. Каждан приділила потенційній клієнтці 12 хвилин і детально розповіла про методи, які використовує у своїй практиці», — йдеться у матеріалі.

Про відсторонення Олени Гончарук

Раніше Держкіно заявило про збитковість Довженко-Центру під керівництвом Олени Гончарук. Її відсторонили від виконання обов'язків гендиректора, а на її місце призначили «кризового менеджера» (як стало згодом відомо, йдеться про Юлію Каждан). Працівники Центру заявляють, що зараз відбувається фактично рейдерське захоплення підприємства.

Кого б не призначило Держкіно, працівники «Довженко-Центру» заявили, що не згодні з його діями, не визнають процедуру призначення нового керівника та чинитимуть спротив наказам і діям, які «несуть загрозу цілісності інституції, колекції та команди». Звинувачення в бездіяльності, неефективному управлінні та неналежному виконанні обов'язків там назвали безпідставними.

Що передувало?

У середині серпня в Довженко-Центрі повідомили, що Держкіно видало наказ про його реорганізацію, яка де-факто означає ліквідацію фонду. Там зазначали, що ані в преамбулі наказу, ані в публічній комунікації Держкіно не обґрунтувало своє рішення. А держпідприємство, мовляв, не врахувало пропозиції Довженко-Центру щодо подальшої діяльності й не розробило стратегічного плану його розвитку, як того вимагає розпорядження уряду.

У Держкіно не погодилися. Своє рішення там пояснили збитковістю та неефективністю Довженко-Центру, що підтримує свою діяльність коштом державної дотації. Також у Держкіно запевняють, що за реорганізації не йдеться про звільнення чи розпуск працівників. Їм пропонується місце роботи на аналогічних посадах у новій структурі.