Гіркін заперечив, що його затримали в Криму. Про це писали низка ЗМІ

Колишній ватажок бойовиків так званої «ДНР» Ігор Гіркін—Стрєлков заперечив інформацію низки каналів і ЗМІ про своє затримання в окупованому Криму, звідки він нібито намагався потрапити до зони бойових дій в Україні.

«Коментувати Ігоря Миколайовича Безлера — не поважати себе. У КПЗ (СІЗО — ред.) не був і не планую. На фронті я рано чи пізно буду неодмінно (ця війна, як я й попереджав заздалегідь, буде довгою і важкою). Але не прямо зараз», — написав Гіркін на своїй сторінці «ВКонтакте», цитує «Радіо Свобода».

Напередодні низка Telegram-каналів та ЗМІ заявили, що Гіркіна нібито затримали в Криму під час спроби потрапити на материкову частину України, щоб брати участь у війні. Першим інформацію про затримання Гіркіна поширив один із колишніх ватажків «ДНР», офіцер російського ГРУ Ігор Безлер. Офіційно російська влада не коментувала це.

Як доказ пабліки поширювали фотографію паспорта на ім'я Сергія Рунова, з фотографією Гіркіна. Раніше видання The Insider і Bellingcat публікували розслідування про те, що Гіркін щонайменше з листопада 2014-го по лютий 2016 року користувався паспортом на це вигадане ім’я.

Журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв, коментуючи інформацію про затримання Гіркіна, заявив, що це «цілком може бути дискредитаційною кампанією проти нього з боку його колишніх начальників — у яких, звичайно ж, була б копія його паспорта, який вони самі ж і видали».

Зазначимо, що Гіркін підтримує російське вторгнення в Україну, але постійно виступає з критикою військово-політичного керівництва рф. Він зокрема закликає кремль до більш агресивних дій і повної мобілізації населення росії.

Хто такий Гіркін?

Ігор Гіркін був так званим міністром оборони бойовиків «ДНР», а також визнавав, що брав участь в анексії Криму. Він є одним з обвинувачених у справі про збиття літака Boeing рейсу MH17 на Донбасі. Тоді Гіркін одразу написав у своїх соцмережах, що бойовики збили «український літак», але коли виявилося, що це пасажирський рейс, видалив ці повідомлення.

Офіс генпрокурора України у 2020 році оголосив Гіркіну підозру в порушенні законів та звичаїв війни. Його оголосили в розшук, а суд дозволив його примусове доправлення.

У 2021 році прокуратура Нідерландів запросила довічні терміни для трьох росіян, зокрема Ігоря Гіркіна та одного громадянина України, звинувачених у причетності до катастрофи літака Boeing рейсу MH17, збитого над Донбасом у 2014 році.