Син першого екс-заступника секретаря РНБО та фігурант розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» про розкрадання в оборонці Ігор Гладковський відреагував на розслідування журналістів і пообіцяв розповісти, хто їм надіслав інформацію про листування щодо контрабандних перевезень деталей з Росії — «фейк», за словами Гладковського.

Гладковський зняв відео у стилі «Наших грошей з Денисом Бігусом», зазначивши, що за допомогою технологій можна створити будь-яку програму та підробити будь-яке листування.

«Полотно за мною називається «зельонка», дозволяє стати автором власної програми буквально за мить. Це програма зі створення оперативної графіки дозволяє зробити будь-яку неіснуючу розмову реальною. Цікаві часи — до реальності домішують фейк і ось їх вже не відрізнити від правди», — сказав Гладковський.

На думку Гладковського-молодшого, розслідування мало на меті дискредитувати президента Петра Порошенка напередодні виборів.

Для такої дискредитації, за словами Гладковського, «обирають людину, пов’язану міцними робочими стосунками з державою, накривають шквальним вогнем фейків, ними нав’язується думка «команда погана, а отже і президент поганий». Саме такою людиною, як стверджує фігурант розслідування, став його батько. Про свою участь у розслідуванні Гладковський згадав побіжно, не висуваючи припущень, чому він міг стати фігурантом, а також подякував журналістам, що «прокинувся зіркою».

«Тож пригадаємо, що живемо у правовій країні й можемо законно, через суд, за кожен бездоказовий факт, як вони там кажуть «виписати люлєй», а ще дуже скоро ви дізнаєтесь, хто насправді зліпив цей фейк та злив його журналістам», — сказав Гладковський.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

4 березня Порошенко підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, який разом із сином фігурує в розслідуванні.

Також 4 березня вийшло ще одне розслідування, в якому йдеться про корупційну схему під час ремонту військово-транспортних літаків Ан-26 на заводі концерну Укроборонпром. Державний Укрспецекспорт закупив через посередників запчастини з РФ за ціною, в 7 разів вищою за реальну, а учасники схеми заробили на цьому 300 тисяч доларів. До розкрадань, як з’ясували журналісти, прямо причетний звільнений заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та керівник Укроборонпрому Павло Букін.

Поділитись: