Глава Адміністрації президента Андрій Богдан причетний до офшорної компанії, яка провернула кредитні афери на 200 мільйонів гривень.

Про це йдеться у розслідуванні Bihus.info.

Офшорна компанія «Айдельберг ресорсіс ІНК.» (Idelberg resources INC.) допомогла «Світловодському маслосиркомбінату» з групи «Клуб сиру» не розрахуватися за кредит у банку «Фінанси та кредит». До такого висновку в 2016 році дійшов Фонд гарантування вкладів.

Комбінат отримав кредит ще у 2007 році, у 2009-му, коли кредит мав буди сплачений, підприємство мало борг у 150 мільйонів гривень. Проте коли банк звернувся за стягненням цих коштів, з’явилась офшорна компанія «Айдельберг ресорсіс ІНК.», яка заявила, що також претендує на гроші комбінату, а саме на 52 мільйони гривень, бо нібито давала позику.

З цим компанія звернулась до Господарського суду Київщини. У другому позові офшорка вимагала ще 150 мільйонів гривень. «Маслосиркомбінат» визнав свій борг перед «Айдельберг ресорсіс ІНК.» і в цей же день — 23 червня 2009 року — суд задовольнив обидва позови офшорки.

У кримінальному провадженні, відкритому в 2016 році, цю офшорну компанію названо фіктивною.

Паралельно комбінат ініціював власне банкрутсво, тим самим виводячи майно з іпотеки банку. Згодом це майно за втричі заниженими цінами купила інша компанія з «Клубу сиру».

Журналісти стверджують, що знайшли зв’язок офшорної компанії «Айдельберг ресорсіс ІНК.» з Андрієм Богданом, хоча й офіційно він засвітився в ній пізніше — в 2014 році.

Довіреність на представництво «Айдельберг ресорсіс» Богдану видав його бізнес-партнер Олександр Баулін. У схемі виведення грошей з банку засвітились і інші колеги Андрія Богдана.

У членах правління «Світловодського маслосиркомбінату» свого часу був Олександр Коваленко.

Третій колега глави АП, Роман Бабій, у схемі виведення кредитного боргу перед банком «Фінанси та кредит» через офшор представляв у судах сам «Світловодський маслосиркомбінат». До слова, Бабій є №48 у списку партії «Слуга народу» на дострокових парламентських виборах.

Бабій зареєстрований у юридичній компанії «Пукшин та партнери». Це компанія Ігоря Пукшина, бізнес-партнера Андрія Богдана. Більше того, Богдан працював і навіть керував свого часу компанією «Пукшин та партнери».

Ще одна його колега за цією компанією Зоя Касперчик у 2015 році подавала від імені офшорної компанії «Айдельберг ресорсіс» касаційну скаргу до Вищого господарського суду. Тобто, одна людина з фірми (Бабій) представляє одну сторону справи (маслосирокомбинат), а інша (Зоя Касперчик) — сторону, яка нібито має опонувати першій (офшорка «Айдельберг ресорсіс»).

Більш того, Бабія та Касперчик поєднує не лише це — у фірмі «Гельд-Енергія» вона є співвласницею, а він — керівник.

Сам Богдан заявив, що не пам’ятає, чи працював з компанією «Айдельберг ресорсіс», проте не виключив цього.

«Можливо. Це моє минуле життя. Я жив як підприємець, я працював багато, заробляв гроші», — сказав він.

Подібну ж аферу журналісти знайшли й з банком «Надра», який видав 25 мільйонів гривень кредиту компанії «Каховка Пром-Агро». У цій справі з’явилася офшорна фірма «Весдікс Інвестментс Лімітед» з Кіпру, співзасновником якої є все та ж «Айдельберг ресорсіс», яка провернула подібну ж схему з нібито заборгованістю компанії перед офшоркою.

Офіційно в суді цю офшорну компанію представляв Бабій, а на слуханнях був присутній брат Богдана Ігор.

Як зазначають журналісти, в 2011 році Богдан став власником маєтку на понад 1,5 тисячі кв.м у Конча-Заспі. У 2013 році його дружина купила дві квартири в центрі Києва на 300 кв.м. Потім Богдан оформив на себе низку нежитлових, ймовірно, офісних приміщень на Дніпровській набережній. Їх він здає в оренду.

Глава АП пояснює свої статки тим, що «багато працював» і займався підприємницькою діяльністю. Проте з 2007 року Богдан працював на державній службі.

Поділитись: