Глава Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що розслідування справ Майдану тимчасово зупиняться, бо у відомстві не вистачає слідчих.

Про це він написав у колонці «Українській правді».

Після 20 листопада 2019 року ГПУ втрачає слідчі повноваження. Лише слідчі ДБР матимуть право розслідувати злочини, скоєні експрезидентами, вищими держслужбовцями, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генпрокуратури, головою Національного банку, суддями та правоохоронцями.

Так, до ДБР перейде розслідування злочинів під час Революції Гідності у 2013-2014 роках.

«Справи Майдану. 5 тисяч томів матеріалів, які будуть передані новим слідчим. 5 років розслідування, які потрібно відмотати назад та дослідити з самого початку. На якийсь час це зупинить розслідування. Проблема полягає ще в тому, що в ДБР катастрофічно не вистачає слідчих», — зазначив Труба.

За його словами, закон «Про Державне бюро розслідувань» обмежує кількість працівників, які можуть працювати в бюро до 1500 осіб по всій Україні разом зі слідчими, оперативниками та державними службовцями.

«Де могли, ми максимально скоротили посади державної служби, щоб посилити слідчі та оперативні підрозділи. Але навіть при цьому навантаження на одного слідчого — понад 100 проваджень», — додав очільник Держбюро розслідувань.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: