УКРАЇНА

Як просунулися справи Майдану проти топ-чиновників Януковича

12 березня, 2018 18:20
УКРАЇНА/Як просунулися справи Майдану проти топ-чиновників Януковича
Зберегти
Вигляд
lead
Кого з високопосадовців часів Януковича правоохоронці вважають винними в злочинах проти Майдану та розстрілу Небесної сотні, й на якому етапі знаходиться слідство у справах проти них — у матеріалі Громадського.

За чотири роки з часу Революції Гідності змінилося чотири генеральні прокурори, однак ГПУ досі не змогла домогтися жодного обвинувального вироку для топ-чиновників часів Віктора Януковича, яких слідство звинувачує в злочинах проти Майдану.

Колишньому президентові правоохоронці висунули обвинувачення одразу по шести епізодах, серед яких державна зрада, організація злочинного угруповання, незаконне захоплення влади та перевищення службових обов'язків.

Ще дев'ятьом чиновникам, які до кінця лютого 2014-го керували країною, висунули звинувачення в організації злочинного угруповання, перешкоджанні проведення мітингу на Майдані тощо.

Кого з високопосадовців часів Януковича правоохоронці вважають винними в злочинах проти Майдану та розстрілу Небесної сотні, й на якому етапі перебуває слідство у справах проти них — у матеріалі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича

Лише двоє з десяти колишніх високопосадовців сьогодні перебувають в Україні: екс-голова фракції «Партії Регіонів» Олександр Єфремов —  у СІЗО, де чекає вироку суду. Натомість колишній очільник Вищої ради правосуддя Олександр Лавринович на свободі й наразі знайомиться з матеріалами справи проти нього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звіт на мільйон доларів для Лавриновича

Прокуратура звинувачує Єфремова у фальсифікації голосування в парламенті 16 січня 2014 року. Нагадаємо, тоді Верховна Рада ухвалила так звані «диктаторські закони». Депутати ухвалили їх з порушенням регламенту — просто піднявши руки.

Лавриновича звинувачують у тому, що він допоміг Вікторові Януковичу у 2010 році захопити владу шляхом відновлення дії Конституції в редакції 1996 року. ГПУ вважає, що це також відбулося з порушенням закону.

Ще 8 високопосадовців, включно з Віктором Януковичем оголошені в розшук. Нині щодо екс-президента триває заочний судовий процес. ГПУ звинувачує його в державній зраді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа екс-регіонала Єфремова: 7 головних фактів

Пов`язані новини