У день, коли троє суддів підписали лист-звернення до колег щодо звільнення глави Конституційного суду Станіслава Шевчука, 13 березня, він у власному кабінеті таємно прийняв представника команди наступного президента Володимира Зеленського — юриста Андрія Богдана, який також є адвокатом Ігоря Коломойського.

Про це ідеться у розслідуванні «Bihus.Info».

Однією з причин, чому хочуть звільнити Шевчука є його брат Рулава Одда (раніше Денис Шевчук), який впливав на кадрову політику, натомість голова суду для нього винаймав державну дачу. Нещодавно він висловив публічну підтримку Зеленському.

За даними розслідування, Шевчук намагався призначити в керівництво секретаріату суду бізнес-партнера свого брата. Брат голови КС – співзасновник фірми «Українська морська транспортна компанія». З липня 2017-го ГПУ відкрила кримінальне провадження, де фігурує ця фірма. Справа стосується держпідприємства Укрхімтрансаміак та приватної «Української морської транспортної компанії». Державне підприємство у 2016 році уклало з фірмою Рулава договір про надання допоміжних послуг на близько 10 мільйонів гривень.За версією слідства, фірма брата голови КС послуг держпідприємству не надавала, а близько 10 мільйонів гривень просто вивели, щоб поділити між учасниками схеми.

Обоє братів спростовують причетність Рулава Одда до корупційної схеми.

Станіслав Шевчук вважає звернення про його звільнення політичним тиском на нього через родичів, хоча справа з’явилася в той час, коли Станіслав Шевчук ще не був головою КС. А в одному з інтерв’ю Шевчук натякнув на цю справу як причину зіпсованих стосунків з оточенням Петра Порошенка.

14 травня під час акції під Конституційним судом депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олег Барна заявив, що вимагає зняти з посади голову Конституційного Суду Станіслава Шевчука.

Раніше Bihus.info повідомляв, що очільника Конституційного суду України Станіслава Шевчука можуть звільнити із займаних посад голови та судді КС 14 травня.

Поділитись: