Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин звернувся до компетентних органів з проханням виявити і притягнути до відповідальності польських футбольних фанатів, причетних до проведення акції на Личаківському цвинтарі 4 листопада.

Ганущин надіслав прохання до Державної прикордонної служби надати правоохоронним органам інформацію про осіб, які перетнули кордон України і могли організувати акцію, яку він називає антиукраїнською. Водночас він попросив нацполіцію, СБУ та прокурора Львівської області притягнути до відповідальності організаторів і учасників акції, а патрульну поліцію — покращити охорону Личаківського кладовища.

«Сподіваюся, що Національна поліція України разом зі Службою безпеки, прикордонниками швидко виявлять молодиків, що “фаєрували” на Личакові тиждень тому. А польська поліція виявить мудрість і допоможе притягнути їх до відповідальності. І Міністерство закордонних справ, вважаю, має всі підстави оголосити сілезьких молодиків персонами non grata в Україні», — написав Ганущин.

4 листопада польські футбольні фанати відзначили 100-річчя оборони Львова поляками від армії Західноукраїнської народної республіки, запаливши фаєри на Личаківському кладовищі, де поховані так звані львівські орлята.

З 2 по 22 листопада 1918 року між Українською Галицькою армією (УГА) та Польською Організацією Військовою (ПОВ) тривали бої за Львів, які звершилися перемир’ям. За час короткого перемир’я (18-20 листопада) ПОВ отримала підкріплення з Польщі, через що українські війська вимушені були відступити. Львівські орлята — неповнолітні польські добровольці.

Як повідомлялося, у Варшаві заборонили проведення маршу націоналістів у День незалежності Польщі.

Нагадаємо, у Львові вимагають демонтувати скульптури левів на польському меморіалі на Личаківському цвинтарі

/Лев Коротаєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile