Міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан скептично ставиться до розробленої в Росії вакцини проти коронавірусу, бо вона не пройшла всіх необхідних клінічних випробувань.

Про це він заявив в інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk.

Міністр пояснив, що справа не в тому, хто буде перший, а в тому, чи буде вакцина безпечною та ефективною. Щодо російської вакцини такої впевненості немає, бо вони не провели третю фазу дослідження, тобто широкі клінічні випробування з тисячами людей.

Шпан наголосив, що вакцинувати треба сотні мільйонів, якщо не мільярд людей.

«І тому треба бути впевненим у вакцині, важливо провести дослідження навіть в умовах такої пандемії, провести всі необхідні тести», — пояснив він.

Глава МОЗ Німеччини уточнив, що російська влада надає дуже мало інформації щодо своєї вакцини, увесь процес відбувається не прозоро.

«І може бути небезпечно починати занадто рано вакцинацію мільйонів, якщо не мільярда людей, тому що, якщо щось піде не так, це може призвести до смерті. Тому я дуже скептично ставлюсь до того, що відбувається в Росії», — наголосив Шпан.

Що ж там в Росії

11 серпня в Росії зареєстрували начебто вакцину від коронавірусу «Супутник V» або «Гам-Ковід-Вак». Це препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії.

Володимир Путін заявив, що ця вакцина «працює досить ефективно, формує стійкий імунітет і пройшла всі необхідні перевірки». Він навіть додав, що одна з його дочок вже зробила щеплення.

Міністр охорони здоров’я РФ Михайло Мурашко стверджує, що вакцина «показала високу ефективність і безпеку».

Влада РФ розраховує, що в цивільний оборот препарат надійде вже з 1 січня 2021 року.

Що не так з цим препаратом

Видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт Центру Гамалії, в якому розробили «Супутник V», і з’ясувало, що у 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічних ефекти, частина з яких спостерігається досі. 

У документах також вказано, що побічні явища у вакцинованих трапляються «часто або дуже часто».

Також незрозуміло, наскільки тривалим може бути імунітет до коронавірусу. 

«Захисний титр невідомий. Тривалість захисту невідома. Клінічні дослідження з вивчення епідеміологічної ефективності не проводилися», — йдеться в документах Центру Гамалії.

У звіті вказано, що на 42-ий день після вакцинації в організмі добровольців зафіксували показник антитіл до вірусу із середнім титром 49,3. Таке значення навіть нижче, ніж середній рівень антитіл, а з часом воно знижується ще більше.

Поділитись: