Помічниця президента США Келліенн Конвей заявила, що розроблена у Росії вакцина проти коронавірусу не пройшла всіх необхідних випробувань, на відміну від того, як це відбувається у США.

Про це вона заявила в етері Fox News.

Так, помічниця Трампа протиставила США Росії, вказавши, що у перших більш суворі вимоги до розробки вакцини.

«Ці стандарти визначаються Управлінням санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США, а у Росії, як я зрозуміла з російської заяви, справи йдуть зовсім не так», — сказала помічниця.

За її словами, США мають шість потенційних вакцин на третій стадії розробки, а Росія, як додала Конвей, судячи з усього, «навіть не дійшла до цього».

Трохи контексту: напередодні, 11 серпня, Володимир Путін повідомив, що у Росії зареєстрували першу у світі вакцину проти COVID-19, а одна з його доньок вже перевірила вакцину на собі.

Хто розробляв вакцину у Росії?

Вакцину розробив Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Вона має надійти в обіг у декількох російських регіонах одночасно з запуском третьої фази випробувань, розповів директор центру Олександр Гінзбург. Це заплановано на 1 січня 2021 року.

До слова, 10 серпня Асоціація організацій клінічних досліджень звернулася до Міністерства охорони здоров'я РФ з пропозицією відкласти реєстрацію російської вакцини від COVID-19 центру Гамалії, доки не завершена третя фаза клінічних випробувань.

У відповідь на це у Федеральній службі по нагляду у сфері охорони здоров'я РФ заявили, що фармкомпанії роблять висновки, «не знаючи жодних результатів».

Поділитись: