Глава МВФ: світовій економіці загрожує повторення кризи 1920-х років
Директорка—розпорядниця Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва заявила, що світова економіка через глобальну нерівність та кризу фінансового сектора може зазнати чергової кризи, яку можна порівняти з подіями Великої депресії 1920—х років.
Про це, як повідомляє пресслужба МВФ, Георгієва розповіла під час виступу в Інституті міжнародної економіки Петерсона.
За її словами, за останні два десятиліття знизився рівень економічної нерівності між країнами, але в той же час він зріс між населенням багатьох із них. «Приміром, у Сполученому Королівстві 10% найбагатшого населення має стільки ж статків, скільки й 50% найбіднішого», — повідомила Георгієва й додала, що схожа ситуація спостерігається й у більшості розвинених країн.
«Певним чином ця тривожна тенденція нагадує раннє ХХ століття — коли технології та інтеграція рівною мірою призвели до першої «позолоченої доби», потім до «Ревучих двадцятих» і, зрештою, до фінансової катастрофи», — заявила глава МВФ.
Нагадаємо, у листопаді 2019 року Кристаліна Георгієва повідомила, що в 2018 році розмір світового боргу — як всіх держав світу, так і приватних компаній — досяг 188 трильйонів доларів, що складає близько 230% розміру світової економіки.
- Поділитися: