Глава МЗС Польщі вважає помилкою те, що Україну не запросили на саміт НАТО
У Польщі вважають помилкою Альянсу рішення не запрошувати президента України Володимира Зеленського на саміт НАТО в Брюсселі, який відбудеться 14 червня.
Таку думку в інтерв'ю Rzeczpospolita висловив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау.
Він нагадав, що у 2016 році, коли Польща приймала саміт НАТО, Україну — жертву російської агресії — запросили як спеціального гостя.
«Цього разу президент України запрошення не отримав. Кілька днів тому, намагаючись врятувати ситуацію, президент США Джо Байден запросив президента Зеленського у Вашингтон. Однак це станеться вже після зустрічі з Путіним», — наголошує міністр.
Він переконаний, що ці зустрічі мали б відбутися у зворотному порядку і стати елементом обдуманої політики, а не «операцією з порятунку». Рау називає це ще однією помилкою.
Він звинуватив адміністрацію Байдена у тому, що під час запланованого візиту до Європи американська делегація більше сконцентрувалася на проведенні саміту з президентом РФ Володимиром Путіним, ніж на організації зустрічей із союзниками зі східного флангу.
Зазначимо, 14 червня має відбутися саміт країн-членів НАТО. Україну, як і інших партнерів Альянсу, що не є його членами, на захід не запросили. Водночас президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що на саміті запланували обговорити «дорожню карту» для України щодо виконання нею кроків для вступу в Альянс.
Вступ України в НАТО
Для вступу в НАТО кожна країна-кандидат має виконати так званий план дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) — програму з п'яти пунктів, де розглядаються політичні та економічні питання країни, її оборона та військовий потенціал, ресурси, безпека та правові питання.
Українська влада неодноразово просила у НАТО надати їй ПДЧ. У 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті план мали отримати Україна та Грузія, але в підсумковій заяві зустрічі йшлося лише про наміри НАТО надати ПДЧ.
Попри це, зближення між Україною та Альянсом продовжується. У 2018 році НАТО офіційно визнав наміри України набути повноправного членства в Альянсі. У 2020 році Україна отримала статус партнера в межах Програми розширених можливостей НАТО.
- Поділитися: