Туреччина вирішила відновити військову операцію на півночі Сирії й продовжувати її доти, доки не буде досягнуто «поставлених цілей». Йдеться про так звану «антитерористичну операцію» проти сирійських курдів.

Таке рішення ухвалила Рада національної безпеки Туреччини, повідомляє Anadolu.

«Операція «Джерело миру», розпочата минулого місяця, яка сприяє миру та стабільності в регіоні, триватиме доти, поки не досягне своїх цілей, вживаючи всіх запобіжних заходів для запобігання шкоди цивільним особам», — йдеться у заяві Ради після зустрічі в президентському комплексі в Анкарі за головування президента Туреччини Реджепа.

У заяві також зазначено, що Туреччина розраховує, що США та Росія якнайшвидше виконають свої домовленості з Анкарою щодо очищення терористів з районів північної Сирії.

«Ми закликаємо міжнародну спільноту підтримати боротьбу Туреччини, яка спрямована на безпечне та добровільне повернення сирійців у свою країну без будь-якої дискримінації за етнічною приналежністю або релігії», — заявили у турецькому Радбезі.

Нагадаємо:

  • 7 жовтня 2019 року США почали виводити своїх військових із Сирії, по суті, залишивши курдів, які разом з американськими силами протягом декількох років боролися проти бойовиків «Ісламської держави», наодинці. У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.
  • 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Джерело миру» на півночі Сирії.
  • Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.
  • Курди, зі свого боку, домовились з режимом Башара Асада, що урядова армія Сирії перекине війська на північ країни для протистояння Туреччини.
  • 15 жовтня США запровадили санкції проти декількох турецьких міністерств та їхніх очільників. Згодом їх скасували.
  • 17 жовтня Туреччина погодилась на пропозицію Сполучених Штатів призупинити військову операцію на півночі Сирії, аби курди могли евакуюватися з цього району. А сирійські курди заявили про готовність відійти від кордону з Туреччиною.
  • 22 жовтня президент РФ Володимир Путін і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовились про спільний контроль сирійсько-турецький кордон.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile