Влада Туреччини погодилась на пропозицію Сполучених Штатів призупинити військову операцію на півночі Сирії.

Про це повідомив віцепрезидент США Майк Пенс після зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, передає BBC.

За словами Пенса, Анкара погодилась припинити вогонь, поки курдські сили залишать район на півночі Сирії, у якому Туреччина хоче зробити так звану зону безпеки.

Турецькі сили призупинять усі операції на 120 годин, а США сприятимуть «впорядкованому виводу» курдських сил. 

Також США та Туреччина домовилися обопільно забезпечувати мир у цьому прикордонному районі Сирії, ґрунтуючись на міжнародному праві.  

«Я щойно говорив з президентом (США Дональдом — ред.) Трампом. І знаю, що президент дуже вдячний за готовність президента Ердогана зробити крок назустріч і запровадити цей режим припинення вогню, й дати можливість мирного вирішення цього конфлікту», — сказав Пенс.

Він додав, що переговори тривали понад 5 годин.

Сам Трамп уже прокоментував цю домовленість, заявивши, що вона врятувала «мільйони життів».

Раніше Ердоган заявив, що не збирається вести переговори з сирійськими курдами та зупиняти військову операцію в Сирії. Ця заяву прозвучала напередодні візиту до Анкари віце-президента США Майка Пенса.

Нагадаємо, США вже запровадили санкції проти Туреччини через наступ у Сирії.

9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Мирна весна» на півночі Сирії, де розташовані курдські сили. У зв’язку з цим автономний уряд сирійських курдів оголосив триденну загальну мобілізацію.

Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.

Курди, зі свого боку, домовились з режимом Башара Асада, що урядова армія Сирії перекине війська на північ країни для протистояння Туреччини.

Курди є союзниками США у регіоні, але президент Дональд Трамп оголосив про вивід американських військ з Сирії. Вони не братимуть участі в операції Туреччини, але й не перешкоджатимуть.

У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.

У своєму Twitter Трамп написав, що США та Туреччина мають «дуже гарні» відносини, але він застерігає Анкару від будь-яких «необґрунтованих та непотрібних бойових дій», погрожуючи руйнівними наслідками для економіки Туреччини та курсу валюти країни.

Поділитись: