Глава МЗС Великої Британії зустрінеться із Трампом під час візиту до США

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон зустрінеться з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом під час візиту до Сполучених Штатів. Там міністр планує звернутися до Конгресу США з проханням ухвалити пакет допомоги Україні, а також обговорити війну Ізраїлю та ХАМАСу.

Про це пише Reuters.

Перед зустріччю з державним секретарем США Ентоні Блінкеном Кемерон зустрінеться з Трампом у штаті Флорида, описавши це як «стандартну практику» взаємодії з опозиційним кандидатом.

«Зустрічі міністрів з опозиційними кандидатами є стандартною практикою в межах їхньої рутинної міжнародної взаємодії», — сказав журналістам речник МЗС Великої Британії.

Утім, Кемерон не повідомив, що обговорюватиме з Трампом.

Під час поїздки міністр наголошуватиме на важливості посилення економічного тиску на росію та надання Україні «військової та гуманітарної підтримки, необхідної їй, щоб утримати лінію цього року та перейти в наступ у 2025 році». Зокрема, йдеться про пакет військової допомоги Україні на 60 мільярдів доларів, яку Конгрес США затримує місяцями.

«Успіх України й невдача путіна є життєво важливими для американської та європейської безпеки», — сказав Кемерон, додавши, що важливо продемонструвати главі рф володимиру путіну, що «агресія не окупається».

За його словами, «альтернатива лише підштовхнула б путіна до подальших спроб змінити європейські кордони силою і була б чітко почута в Пекіні, Тегерані та Північній Кореї».

Міністр також обговорить морські маршрути для допомоги в Сектор Гази та наполягатиме на повному та прозорому розслідуванні «цілком неприйнятної смерті там семи волонтерів, зокрема трьох британців».

Що з допомогою від США?

У США підготували законопроєкт, який передбачає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів. Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Для того, щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників. Більшість у цій палаті становлять республіканці, які протистоять ухваленню нової допомоги Україні.

Цей законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційній політиці. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Проте він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Нині республіканці також працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні. Зокрема, туди можуть внести пункт про заблоковані російські активи.