Глава Національної поліції Сергій Князєв назвав ситуацію з акцією за імпічмент президента Володимира Зеленського в Рівному політизованою історією. Утім стверджує — поліція не порушувала закон.

«Я розумію, що це, мабуть, трохи заполітизована історія», — сказав Князєв журналістам.

Він додав, що обох учасників акції за імпічмент уже у квітні доставляли до відділку поліції за «аналогічний вчинок».

Також Князєв заявив, що закон передбачає обов'язкове інформування місцевої влади про акції — «повідомте будь-як і не чекайте відповіді, повідомте і проводьте свої акції».

Директорка правозахисного руху Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук прокоментувала заяву Князєва, вказавши, що підстав складати адміністративний протокол не було.

«Відсутність сповіщення органів влади про намір провести мирне зібрання не є правопорушенням в Україні. Воно не є «порушенням порядку організації або проведення» мирних зібрань, бо в Україні не існує «порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій», — написала Покальчук у Facebook.

Та додала, що це питання вже піднімали в Європейському суді з прав людини. Тоді суд вирішив, що притягнення до адміністративної відповідальності за такі «порушення» саме собою є порушенням статті 7 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Нагадаємо:

  • 25 травня у Рівному двоє людей вийшли на центральну площу, вимагаючи імпічменту президента Володимира Зеленського. На 16-річну Дар'ю Коцюрубу та 20-річного Романа склали адмінпротокол за порушення порядку проведення акцій, мітингів. На матір Дар'ї склали протокол за статтею 184 — неналежне виховання дітей.
  • Зеленський відреагував на дії поліції в Рівному Facebook-постом на наступний день після затримання, закликавши Міністерство внутрішніх справ не вживати жодних заходів щодо двох протестувальників, які вимагали його імпічменту.
  • Організаторка акції за імпічмент президента Володимира Зеленського в Рівному Дар'я Коцюруба заявила, що не отримала від нього «адекватної реакції» на дії поліції.
Поділитись: