У Рівному 25 травня двоє людей вийшли на центральну площу, вимагаючи імпічменту президента Володимира Зеленського.

Про це повідомило UA:Рівне.

16-річна Дар'я Коцюруба та її друг Роман стояли в центрі міста з плакатами «Імпічмент президенту», «Україна – поза законом», «Не кумівство, а по-братськи».

Учасниця акції розповіла, що їх не вдовольняло призначення «кварталівців» на керівні посади та виступи Зеленського російською мовою.

До протестувальників підійшла перехожа, яка «погрожувала закатати їх в асфальт». А згодом поліцейський — він запропонував піти до відділку, аби дати пояснення.

У поліції Громадському заявили, що учасників акції не затримували, а лише запросили до відділку.

У прес-службі поліції вказали, що Дар'я та Роман не погодили проведення акції, тому на них склали адмінпротокол за порушення порядку проведення акцій, мітингів. Також UA:Рівному розповіли, що на матір Дар'ї склали протокол за статтею 184 — неналежне виховання дітей.

Чи є проведення «непогодженої» акції порушенням?

Правозахисниця, виконавча директорка «Восток-SOS» Олександра Дворецька вказує, причини зупиняти акцію в Рівному не було, адже не було заборони суду на проведення акції, а те, що учасники не повідомили про акцію місцеву владу заздалегідь, не робить її незаконною.

Стаття 39 Конституції України дозволяє проводити мирні мітинги за завчасного сповіщення органів виконавчої влади або місцевого самоврядування (якщо на це немає заборони суду).

Конституційний суд вирішив, що статтю треба трактувати так: організатори зібрань мають сповістити про захід заздалегідь, але відсутність сповіщення не робить акцією незаконною. А власне це сповіщення для місцевої влади є гарантією того, влада забезпечить його безперешкодне проведення.

23 травня петиція про відставку Зеленського набрала необхідні 25 тисяч підписів.

На сайті президента також опублікована подібна петиція авторства Вадима Михальського щодо відставки Зеленського у разі невиконання обіцянок протягом 6 місяців від початку його президентства, яка за добу зібрала 3,3 тисячі підписів.

Нагадаємо, 20 травня Володимир Зеленський офіційно вступив на посаду президента України. Він одразу заявив, що розпускає Верховну Раду.

Поділитись: