Канцлерка Німеччини Ангела Меркель розкритикувала коаліцію у федеральній землі Тюрингія, куди увійшли представники правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD). Після цього новообраний глава Тюрингії Томас Кеммеріх оголосив про відставку й закликав до розпуску федерального парламенту.

Як повідомляє DW, про свою відставку Кеммеріх заявив у четвер, 6 лютого. Він назвав цей крок «неминучим».

Напередодні німецька канцлерін Меркель жорстко розкритикувала процес формування коаліції в Тюрингії. Річ у тім, що до неї ввійшла не лише правопопулістська «Альтернатива для Німеччини», а й члени партії Меркель — «Християнсько-демократичний союз» (ХДС).

«Цій події нема виправдання, тому результат має бути змінений. Це був поганий день для демократії», — заявила Меркель під час пресконференції в четвер, 6 лютого. При цьому Меркель не відкинула можливості проведення нових виборів до законодавчого органу Тюрингії, повідомляє dpa.

Кеммеріх не лише подав у відставку, а й закликав до розпуску федерального парламенту Тюрингії. «Так ми хочемо ініціювати проведення нових виборів, аби спекатися клейма підтримки AfD під час обрання глави федеральної землі», — пояснив він своє рішення.

Аби розпустити федеральний парламент, необхідні голоси двох третин його членів. Таким чином, Вільна демократична партія, від якої й обрали Кеммеріха, має заручитися підтримкою владної Лівої партії, Соціал-демократичної партії, «Зелених» і або ХДС, або AfD.

Нагадаємо:

  • Тюрингія провела місцеві вибори в жовтні 2019 року. Правляча Ліва партія отримала найбільше голосів — 31%. AfD у понад 2 рази збільшила своє представництво, посівши друге місце з 23,4% голосів. «Вільні демократи» ледь подолали прохідний бар'єр в 5%.
  • Кілька місяців у Тюрингії не могли сформувати коаліцію, і лише на початку цього тижня була підписана угода між лівими, соціал-демократами і «зеленими». Очікувалося, що прем'єром Тюрингії оберуть чинного лідера Лівої партії Бодо Рамелова.
  • У третьому турі голосування AfD вирішила не підтримувати незалежного кандидата, якого вона раніше підтримувала, і віддала всі голоси за Кеммеріха, який в результаті і переміг.
  • 5 лютого за допомогою голосів правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) главою Тюрингії став представник партії «Вільні демократи» (FDP) Томас Кеммеріх. Він обійшов свого конкурента на один голос (45 проти 44). Кеммеріха підтримали депутати від його партії, Християнсько-демократичної партії Ангели Меркель і правопопулістської «Альтернативи для Німеччини».
  • Через кілька годин після призначення нового прем'єра Тюрингії біля будівлі парламенту в столиці землі Ерфуті почали збиратися протестувальники. Також люди вийшли на вулиці в інших містах Німеччини. Стихійний мітинг відбувся також у Берліні.
Поділитись: