В Німеччині відбулися протести після того, як главою федеральної землі Тюрингія за допомогою голосів правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) став представник партії «Вільні демократи» (FDP) Томас Кеммеріх.

Як повідомляє DW, він обійшов свого конкурента на один голос (45 проти 44). Кеммеріха підтримали депутати від його партії, Християнсько-демократичної партії Ангели Меркель і правопопулістської «Альтернативи для Німеччини».

Християнсько-демократична партія, яка сформувала коаліцію з соціал-демократами на федеральному рівні оголосила про проведення кризового засідання. Голова партії ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер вже заявила про можливість нових виборів. Вона зазначила, що фракція в Тюрингії «явно діяла проти рекомендацій і вимог партії … Я вважаю, що необхідно обговорити, чи є нові вибори найкращим виходом з цієї ситуації».

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що обрання прем'єра з допомогою «правих екстремістів» є безвідповідальним рішенням.

«Ті, хто цього не розуміють, нічого не зрозуміли з нашої історії», — написав глава МЗС.

Водночас Ліва партія на своїй офіційній сторінці в Twitter звинуватила AfD в тому, що вони вважають, що «краще правити з фашистами, ніж взагалі не правити».

Через кілька годин після призначення нового прем'єра Тюрингії біля будівлі парламенту в столиці землі Ерфуті почали збиратися протестувальники. Також люди вийшли на вулиці в інших містах Німеччини.

Так, стихійний мітинг у середу, 5 лютого, відбувся також в Берліні. Люди зібралися біля штаб-квартири партії «Вільні демократи». Протестувальники невдоволені співпрацею з AfD, представники якої регулярно використовують антимігрантську і неонацистську риторику.

Зазначимо, Тюрингія провела місцеві вибори в жовтні 2019 року. Правляча Ліва партія отримала найбільше голосів — 31%. AfD у понад 2 рази збільшила своє представництво, посівши друге місце з 23,4% голосів. «Вільні демократи» ледь подолали прохідний бар'єр в 5%.

Кілька місяців у Тюрингії не могли сформувати коаліцію, і лише на початку цього тижня була підписана угода між лівими, соціал-демократами і «зеленими». Очікувалося, що прем'єром Тюрингії оберуть чинного лідера Лівої партії Бодо Рамелова.

У третьому турі голосування AfD вирішила не підтримувати незалежного кандидата, якого вона раніше підтримувала, і віддала всі голоси за Кеммеріха, який в результаті і переміг.

Нагадаємо, також у 2018 році на виборах до Ландтагу Баварії вперше пройшла правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини». Правлячий Християнсько-демократичних союз лідирував, втім втратив абсолютну більшість.

Тоді згідно з результатами опитувань, проведених у вересні 2018-го року, права антиемігрантська партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD) стала найпопулярнішою політичною силою на сході країни.

Поділитись: