Німецька правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини» обійшла правлячий Християнсько-демократичний союз на місцевих виборах у німецькій федеральній землі Тюрингії 27-го жовтня.

Згідно з попередніми результатами, найкращий результат здобули ліві (Die Linke) — 29,4%. На другому місці опинилась «Альтернатива для Німеччини» із 23,9%: вона вдвічі поліпшила свої результати порівняно з місцевими виборами 2014-го року. 

Тюрингія стала третьою федеральною землею, де на виборах до Ландтагу (місцевого парламенту) другий найкращий результат виборює антиімігрантська «Альтернатива для Німеччини». Раніше на місцевих виборах 1 вересня у Саксонії перемогла Соціал-демократична партія, а в Бранденбурзі — Християнсько-демократичних союз.

Вибори 27-го жовтня стали першою перемогою лівих на місцевих виборах за часів об’єднаної Німеччини. Водночас для правлячого Християнсько-демократичного союзу вони ж стали суттєвим провалом: підтримка ХДС скоротилась на 10,8% і сягнула 22,7%. Так само меншим порівняно з попередніми виборами став результат соціал-демократів (8,4%) та партії «Зелених» (5,3%).

Як зазначає видання Die Welt, поки складно передбачити, як формуватиметься коаліція у Ландтазі. Найімовірніше, нинішній союз лівих, соціал-демократів та «Зелених» не втримається при владі, водночас усі партії виключають можливість коаліції з «Альтернативою для Німеччини». ХДС також відхиляє ймовірне об’єднання з лівими.

Нагадаємо, минулого року на виборах до Ландтагу Баварії вперше пройшла правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини». Правлячий Християнсько-демократичних союз лідирував, втім втратив абсолютну більшість.

А згідно з результатами опитувань, проведених у вересні 2018-го року, права антиемігрантська партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD) стала найпопулярнішою політичною силою на сході країни. Правлячий блок канцлерки Ангели Меркель Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз втратив позиції у регіоні і мав підтримку 24% опитаних.

Водночас у травні 2019-го блок Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і Християнсько-соціального союзу (ХСС) канцлерки Ангели Меркель переміг на виборах до Європарламенту у Німеччині, але з рекордно низьким результатом. Альянс ХДС/ХСС отримав 28,2% голосів. Це найгірший результат з 1979 року, коли відбулися перші вибори до ЄП. Друге місце вперше отримали «Зелені» з результатом 20,8%. Далі йдуть Соціал-демократична партія Німеччини (СДН) — 15,5% та правопопулістська «Альтернатива для Німеччини» (AfD) — 10,9%.

Поділитись: