Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вибачився перед учасниками акцій «Ні капітуляції» за слова про проплачену участь та пообіцяв надати Службі безпеки інформацію, яка підтвердить факти підкупу частини мітингувальників.

Раніше в інтерв'ю виданню «Лівий берег» Арахамія заявив, що його знайомим, які були учасниками бойових дій на Донбасі, пропонували по тисячі гривень за участь в акціях «проти капітуляції». Тоді ж він висловив думку, що гроші за акції отримує невелика частина людей – близько 5%, а решта 95% виходити на акції справді з ідеологічних міркувань.

Згодом депутат перепросив за свої слова й наголосив, що не хотів образити тих, хто вийшов на акції з ідеологічних міркувань.

«Я хочу публічно вибачитись перед всіма учасниками акції «Ні капітуляції», які прийшли туди за покликом свого серця та душі.

В мене не було наміру їх образити, але вийшло так, що я це зробив — за це я і вибачаюсь. Всю іншу інформацію, яку я маю, передам у вівторок в Головне Управління Служби Безпеки України», — зазначив Арахамія.

Нагадаємо 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2015 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.

Поділитись: