Глава «Слуги народу» обіцяє надати СБУ дані про підкуп учасників акцій «Ні капітуляції»
Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вибачився перед учасниками акцій «Ні капітуляції» за слова про проплачену участь та пообіцяв надати Службі безпеки інформацію, яка підтвердить факти підкупу частини мітингувальників.
Раніше в інтерв'ю виданню «Лівий берег» Арахамія заявив, що його знайомим, які були учасниками бойових дій на Донбасі, пропонували по тисячі гривень за участь в акціях «проти капітуляції». Тоді ж він висловив думку, що гроші за акції отримує невелика частина людей – близько 5%, а решта 95% виходити на акції справді з ідеологічних міркувань.
Згодом депутат перепросив за свої слова й наголосив, що не хотів образити тих, хто вийшов на акції з ідеологічних міркувань.
«Я хочу публічно вибачитись перед всіма учасниками акції «Ні капітуляції», які прийшли туди за покликом свого серця та душі.
В мене не було наміру їх образити, але вийшло так, що я це зробив — за це я і вибачаюсь. Всю іншу інформацію, яку я маю, передам у вівторок в Головне Управління Служби Безпеки України», — зазначив Арахамія.
Нагадаємо 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».
«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».
«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.
Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2015 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.
Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:
- виведення незаконних збройних формувань,
- гарантії вільного волевиявлення,
- недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.
- Поділитися: