Президент Володимир Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу, туди зокрема імплементують так звану «формулу Штайнмаєра» щодо місцевих виборів на Донбасі.

Про це Зеленський заявив на брифінгу 1 жовтня.

Він нагадав, що чинний закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року.

«Буде новий закон, який розроблятиме парламент у тісній співпраці та публічному обговоренню з суспільством. І в цьому новому законі не буде перейдено жодної червоної лінії, тому немає і не буде ніколи ніякої капітуляції», — сказав президент.

Він наголосив, що «формула Штайнмаєра» повинна бути імплементована у новий закон про особливий статус, якого ще немає.

Також Зеленський підкреслив, що на час проведення місцевих виборів на окупованому Донбасі він «вже не буде окупованим». 

Нагадаємо, на брифінгу Зеленський підтвердив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра» та закликав не боятися «страшилок». Також він наголосив, що ніхто не буде проводити вибори на окупованому Донбасі «під дулом кулеметів».

Крім цього, Зеленський розповів, що Рада підготує новий закон про особливий статус окупованого Донбасу.

Старий закон про особливий статус, який діє до 31 грудня, визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. У статті 10 закону про особливий порядок місцевого самоврядування прописані умови, без виконання яких вибори в на окупованих територіях неможливі. Серед зазначених умов – виведення незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України, гарантії вільного волевиявлення, нагляду за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Поділитись: