Світ / Європа

Глави МЗС України та Угорщини вперше зустрінуться після взаємної висилки дипломатів

Представництво України при ЄС
Світ/Європа/Глави МЗС України та Угорщини вперше зустрінуться після взаємної висилки дипломатів
Зберегти
Вигляд
Міністри закордонних справ України Павло Клімкін та Угорщини Петер Сійярто проводять зустріч у Люксембурзі, повідомляє представництво України при Євросоюзі.

«На полях засідання «Східного партнерства» в Люксембурзі розпочалася зустріч міністрів закордонних справ України та Угорщини Павла Клімкіна і Петера Сійярто», – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, це перша зустріч Клімкіна і Сійярто після висилки консула Угорщини із українського Мукачева та українського консула з Угорщини.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата. Він уже покинув територію України.

Таке рішення пов'язане із видачею консульством Угорщини в Береговому угорських паспортів українцям.

Угорщина у відповідь вирішила вислати представника українського посольства в Будапешті. 8 жовтня повідомлялося, що український дипломат, якого вислали з консульства у Будапепшті, повернувся в Україну. Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляв, що дипломата направлять до Ужгорода, бо місцевому представництву МЗС необхідне «підсилення».

1 жовтня стало відомо, що Угорщина відмовилася відкликати свого консула із Закарпаття через скандал з видачею українцям угорських паспортів.

Угорщина заявила, що надання громадянства українцям Закарпаття в угорському консульстві в Берегові не суперечить жодним українським нормам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

Пов`язані новини