Українського дипломата, якого вислали з посольства в Будапешті, направлять до Ужгорода, бо місцевому представництву МЗС необхідне «підсилення».

Українського дипломата, якого вислали з посольства в Будапешті, направлять до Ужгорода, бо місцевому представництву МЗС необхідне «підсилення».

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter.

Глава українського МЗС розкритикував відповідь Угорщини на видворення угорського консула із Берегового.

«Реакція Угорщини є абсолютно і фундаментально неадекватною. Ми не порушуємо міжнародного права, угорських законів, і взагалі діємо як належить дипломатам. А нашого дипломата влаштуємо у Представництві МЗС в Ужгороді, їм там точно потрібно підсилення», — наголосив Клімкін.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата. Він має покинути територію України упродовж 72 годин.

Таке рішення пов'язане із видачею консульством Угорщини в Береговому угорських паспортів українцям

Угорщина у відповідь вирішила вислати представника українського посольства в Будапешті. 

Раніше глава МЗС заявляв, Угорщина повинна відкликати свого консула у Берегові до кінця тижня, інакше Україна його вишле.

Нагадаємо, 1 жовтня стало відомо, що Угорщина не відкликатиме свого консула із Закарпаття через скандал з видачею українцям угорських паспортів.

Раніше Угорщина заявила, що надання громадянства українцям Закарпаття в угорському консульстві в Берегові не суперечить жодним українським нормам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

Нагадаємо, ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини. У відповідь Угорщина пригрозила сповільнити інтеграцію України в ЄС.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

24 вереня у Береговому Закарпатської області пікетували консульство Угорщини. Учасники пікету звернулися до українського уряду з проханням звернути увагу на «антиукраїнську політику сусідньої країни».

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Прокуратура порушила кримінальну справу через видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та розслідує її за статтею про державну зраду.

Поділитись: