Представники шоу-бізнесу йдуть в політику. Володимир Зеленський, Святослав Вакарчук і тепер Оля Полякова. На жіночому форумі співачка оголосила про створення партії жінок. Чим політсила відрізнятиметься від інших, за якими критеріями відбиратимуться члени партії, кого співачка бачить політичними соратниками та які ідеї пропагуватиме в політиці?

А також про важливість сексуального виховання, ставлення до абортів, сексизм в політиці та шоу-бізнесі в ексклюзивному інтерв’ю Громадського з Олею Поляковою. 

Як з’явилась ідея піти в політику, чи зараз такий тренд серед виконавців?

Коли говорять про тренд, про те, що потрібні нові обличчя, я думаю, що це маніпуляція нами усіма. Я думаю, що є запит на людей, яким довіряєш. Люди втомилися від політиків, яким вони не вірять. Коли вони голосують за партії з закритими списками, вони не знають, за кого вони голосують.

Мені теж набридло голосувати за якогось дядю. Тому трендом є те, що люди хочуть голосувати за людей, яким вони довіряють. Оскільки вони сьогодні не довіряють політикам, вони хочуть довіряти хоч комусь. Тому якщо у тебе є велика аудиторія, велика підтримка, то люди хочуть бачити того, кого вони точно знають, того, хто їх ні разу не підвів: вчасно приїхав на концерт, відпрацював прекрасне шоу і ніколи їх не обдурював.

Чому саме жіноча партія? Я вважаю, що в Україні це найбільший стратегічний запас, найбільший скарб, це наші жінки, це весь світ визнав.

У нас найкрасивіші, найбільш діяльні жінки, це одне. Друге – вони можуть робити купу справ одночасно. Жінка абсолютно точно зробить все, щоб її дитина була здорова і щаслива. Мотивація у жінки в політиці інша, ніж у чоловіка. Можна порівняти, чим граються в дитинстві хлопчики – гвинтівки, рушниці, і чим дівчатка – це ляльки. У жінці закладено з народження опікуватись своєю дитиною. Я абсолютно точно хочу зробити країну такою, щоб мені захотілося народжувати дітей у цій країні, виховувати їх тут, а не вчити їх за кордоном, а робити це тут. 

Дивиться, жіночих партій, згідно з реєстром Мін’юсту, було вже шість.

Бачите, але про них ми нічого не знаємо, а моя відома вже.

А чим саме ваша партія відрізняється від цих шести? Як ви плануєте потрапити в парламент, оскільки інші жіночі партії в парламент не пройшли зрештою?

Дуже важливий лідер партій. Я гарний

рупор своєї партії, тому що в мене величезна аудиторія, раз. По-друге, мене

дуже хвилює величезна кількість речей, які відбуваються в цій країні.

Як матір, як бізнесвумен, я хочу все це змінити. Але мене ніхто не чує. Як тільки я починаю говорити, я отримую купу хейта. Що вона, співачка, співає свої пісеньки. Починається приниження за гендерною ознакою. Приниження по професії, розумієте? 

Акторка, співачка, телеведуча Оля Полякова під час інтерв'ю, Київ, 30 травня 2019 року
Фото:

Громадське

Якщо в цій країні, щоб бути почутим, треба бути політичним діячем – будь ласка. Відсьогодні  я – політичний діяч. У цій країні недостатньо просто бути громадянином, в цій країні недостатньо просто чогось хотіти і добиватися, а потрібно, щоб ти був нардепом або був у політичній силі. Чомусь у нашому суспільстві прийнято вважати, що політики, народні депутати – люди з Олімпу і небожителі, а решта – плебс. Але це ж не так, якщо кожен в цій країні захоче чогось.

Кожна людина повинна бути в політиці. Як людині бути в політиці? Потрібно заходити в партії. Усі жінки повинні прийти до мене в партію. Ми пройдемо у парламент. Ми зробимо багато правильних речей, тих речей, до яких чоловікам немає справи.

Вони не хочуть займатися ні демографією, ні дітьми нашими, ні сирітством, ні захистом жінок, яких б’ють, принижують, у них зарплата менша. Це ж існує. Ти розповідаєш, що у нас немає ніякого сексизму? Так я розсміюся тобі в обличчя. Навіть я стикаюся з цим кожного дня. Що говорити про жінок, у яких немає такої енергетики, як у мене?

Ви самі згадали про хейтерів. Люди, особливо в соціальних мережах, досить скептично поставилися до вашої заяви про похід у політику…

Це ви не то читаєте, зайдіть до мене на ютуб і прочитайте півтори тисячі просто в захваті. Людей, які кажуть: все, що ти говориш правда, я підписуюсь під кожним словом, ти наша, іди, зроби, ти наш рупор, ти наш голос. В Інстаграмі дві з половиною тисячі коментарів на підтримку. Що ви читаєте? Ботів якихось. Зайдіть на акаунти цих людей і почитайте чи є у них хоч дві фотографії на цих акаунтах. А люди, які на мене підписані, це реальні люди. І вони всі, більшість у захваті. Люди хочуть йти за тим, кому вони вірять, кого вони знають. Їм набридли ці морди, рила, які в телевізор не влазять. Тільки бла бла бла. 20 років бла бла бла. І постійні маніпуляції. Постійні підміни понять.

Якщо говорити саме про вашу партію, то на чому вона зосередиться? Які ідеї просуватиме? Пропагуватиме гендерну рівність чи соціальну підтримку матерів, материнства?

Вона все буде робити, що стосується добробуту в країні. Мета будь-якої політичної системи зробити країну придатною для життя і народження дітей. Якщо у нас не народжують жінки, значить вони бояться це робити у цій країні. Якщо у нас відбувається відтік громадян за кордон значить, у нас в країні неможливо жити. Я за те, щоб робити все, щоб у країні підвищилася народжуваність. А це і охорона здоров'я, і ​​гендерна історія, і підтримка матерів. Я не збираюся робити все самостійно, своїми руками. У тому-то й принадність політичної сили, тому що ти набираєш величезну кількість професіоналів. Команду, в якій кожен буде займатися своєю справою.

Акторка, співачка, телеведуча Оля Полякова під час інтерв'ю, Київ, 30 травня 2019 року
Фото:

Громадське

У своїй заяві на жіночому форумі ви казали, що потрібно покращувати демографічну ситуацію, потрібно, щоб мама могла вивезти дитину за кордон без дозволу батька, і таке інше. Як ви все це будете впроваджувати та реалізовувати ці ідеї?

Ми зараз тільки створюємо нашу партію, ми її реєструємо. Ми набираємо людей, ми розробляємо

наш вектор, куди ми рухаємося, з якими гаслами, цінностями.

За якими критеріями ви будете набирати членів своєї партії? Це буде тільки за гендерною ознакою? Або якими якостями вони повинні бути наділені?

Я повинна знати кожну людину. Вони повинні бути чесними людьми. У партію буду набирати особисто, збираюся з цього на своєму ютуб-каналі зробити шоу. Я за те, щоб політика була прозора.

Тобто це буде шоу на ютуб?

Так. Бо я дуже хочу, щоб політика була максимально відкритою. Досить голосувати за людей, про яких ми нічого не знаємо. Я буду робити шоу в своєму ютуб-каналі, де кожна людина зможе подивитися, хто саме входить в мою партію. Окрім професіоналізму, крім діяльності, чесності, крім незаплямованої репутації, крім чесності, буду знати їх в обличчя. Я взагалі за те, щоб політика стала відкритою. Щоб ми знали звідки люди прийшли? Навіщо вони там? Скільки вони заробляють?

У нас же завжди так. Ось вони там поцупили два мільярди або там мільйони доларів. А що далі? Поговорили і закінчили. Хтось схопився за серце або ліг в лікарню. Це шо таке, хлопці? Це ж має каратися якось. Ви розумієте? Ви питаєте чому? Тому що мене зсередини розриває несправедливість.

Я хочу, щоб вони говорили, куди поділися гроші, чому закриваються кримінальні справи, чому не розслідуються злочини на Майдані. Чому у суспільства накопичилася гора питань, на які ніхто не відповідає.

Для того, щоб добитись якогось рішення від влади, не треба протестувати мітингами та майданами. У всьому світі найдієвішим протестом є ненасильницький спротив. Якщо за вами піде 100 000 жінок, якщо вони просто не вийдуть на роботу…

Найголовніше питання народжуваність. Ми вимираємо, і ось ми зараз захищаємо на Донбасі землю, а для кого? Для кого, якщо через деякий час у цій країні не буде кому жити? Тому я вважаю, що це найголовніше, мета будь-якої політики — заохотити народ до того, щоб вони народжували дітей. Розумієте? Розмножувалися.

Ви сказали, що відбір до вашої партії буде на ютубі. Ви не боїтесь, що все це перетвориться просто в шоу?

Справжня політика, яка вона в світі, в Америці це справжній шоу-бізнес, і люди ці справжні шоу-зірки. Це ж стендап-шоу, це найкращі стендап-шоумени. Нехай перетворюється на шоу, нехай усім буде цікаво. Люди, запасайтеся попкорном.

Акторка, співачка, телеведуча Оля Полякова під час інтерв'ю, Київ, 30 травня 2019 року
Фото:

Громадське

Якщо говорити про гендерну рівність, сексизм, тут ми можемо згадати вашу творчість. Ваш сценічний образ...

На усладу чоловікам?

Можна і так сказати. Ви збираєтесь руйнувати стереотип, який створили сценічним образом і текстами пісень?

Політик повинен бути голим, я показую це у своєму Інстаграмі один чи два рази на півріччя. Бо політикам нема чого ховати від своїх виборців. Знаєте, адже це зовсім неважливо. Наряди не важливі. Ця оголеність не важлива. Головне, щоб людина не брехала. Головне, щоб людина не крала. Дуже часто наші політики думають про форму. Одягати вишиванку чи ні. Казати «Слава Україні» або НЕ казати. А зав'язати мені косу або розпустити. Це все не важливо. Припиніть думати про форму, потрібно думати про зміст.

Чому Володя Зеленський? Тому що він людина відкрита, тому що йому не потрібно надягати піджак і краватку, аби йому повірили. Йому досить від душі сказати свою промову. Ось на що є запит в суспільстві. На довіру. А всі ці форми, гола, не гола ... Господи, у всіх є дупа, в кінці кінців.

Ви з президентом Зеленським особисто знайомі. Чи бачите його своїм політичним соратником? Чи, може, Святослава Вакарчука, який теж заявив, що йде в політику?

Я нічого не знаю про Святослава Вакарчука як про політика. Я не знаю, що він збирається робити зараз і яким політиком він буде. А ось про Володимира Зеленського я вже знаю, і бачила, з якою легкістю він переміг на виборах. Я його дуже підтримувала. Я

зараз йому дуже не заздрю. Йому буде важко. Це дуже смілива людина він кинув усе, що любив. Він відмовився від усього, від чого отримував кайф. Зараз усі погляди тільки на нього вийде/не вийде, зробить цю помилку/не облажався. Я хочу, щоб у нього вийшло, ось по-людськи.

Тобто ви все-таки бачите його своїм соратником в майбутньому?

А чому ні? У всякому разі, є у мене непримиренні люди, з якими я б не пішла.

Це хто, наприклад?

Для мене неприйнятні комуністи. Я проти цієї політичної сили. Я вважаю «совок» найбільшою помилкою, якій могла піддатися країна. А ви не забувайте, скільки їх зараз, перевзувшись, у Раді. І ми начебто пішли з «совка», а люди з «совка» все ще там. Так ось гнати їх звідти мітлою!

Політична кампанія і створення політичної партії потребує чималих капіталовкладень. Звідки братимете гроші? Можливо, є якісь спонсори? Як до олігархів ставитеся?

Я вважаю, що монополістів і олігархів треба прибрати, як у всіх розвинених країнах. Треба просто дивитися на правильні європейські держави і робити, як вони. Звідки гроші? За що ми можемо подякувати минулій владі це за те, що сьогодні український шоу-бізнес має можливість гідно заробляти, робити свою творчість і не лізти у кишеню до чоловіків, родичів. Я б хотіла, щоб так все було і далі. Аби наші люди в усіх сферах могли заробляти. Звідки гроші? Слава Богу, заробляю. Моє, свої.

Акторка, співачка, телеведуча Оля Полякова під час інтерв'ю, Київ, 30 травня 2019 року
Фото:

Громадське

Але це досить великі суми. Йдеться про мільйони доларів. Передвиборча кампанія, політична реклама...

Якщо мати силу слова, величезну підтримку і великі соцмережі, вам не обов'язково потрібні

великі гроші.

А що буде з вашою музичною кар'єрою?

Я буду співати довіку.

Але шоу-бізнес — це також бізнес. Ви, наскільки я розумію, за документами є підприємцем, але підприємницькою діяльністю займатися народному депутату не можна...

Тоді не буду підприємцем. Я співати і займатися творчістю буду завжди. Але ми про це зараз не говоримо. Поки я буду співати та радувати свого слухача. Поки я тільки на початку політичного шляху.

Акторка, співачка, телеведуча Оля Полякова під час інтерв'ю, Київ, 30 травня 2019 року
Фото:

Громадське

Як ви ставитеся до абортів? І взагалі — давайте поговоримо про права жінок.

Це дуже складне питання. Я проти вбивства, абсолютно точно, але я за право жінки мати вибір народити дитину чи ні. Хоча я вважаю аборт крайнім заходом і вкрай негативно до цього ставлюся. Я за те, щоб дітей, підлітків просвіщати. Вони повинні розуміти, чим загрожує заняття сексом. Треба вводити у школах обов'язкове сексуальне виховання. Це треба робити раніше. Раніше з дітьми починали говорити про це в 12, 13 років це нестерпно пізно. Сьогодні діти в 7 років вже все знають, значить у 8 їм потрібно все розповісти.

У вас дві доньки. Ви з ними коли почали говорити?

Я дуже сильно запізнилася з Машею. У 12 років я її посадила і сказала: Маша, ми повинні поговорити про секс. Вона запитала: мама, що тебе цікавить? Вона вже все знала. Я зрозуміла, що запізнилася. Із молодшою дитиною для мене взагалі ця тема не була табуйована. Усе почалося з абсолютної природи. Ми живемо за містом, у нас є кізоньки, котики, собачки. Вони народжують діток, і це було дуже природно. Вона знала, що якщо є відносини у котика з котиком, то будуть дітки і все таке. І це було з дуже раннього дитинства. Тому їй зараз 7 років, і вона вже все про це знає.

І, звичайно ж, про контрацепцію потрібно говорити якомога більше. Не якомога раніше, але вчасно. Треба проводити сексуальне виховання і зробити так, щоб кожна людина могла захищатися. Що роблять за кордоном? Коли настає пубертат у дівчаток, їм роздають протизаплідні таблетки. Ця дрімуча дурість про те, що ось, це гормональне, не можна лізти в ендокринну систему. Безпека цих контрацептивів доведена давно лікарями усього світу. Треба дівчисьок і хлопчиськ просвіщати, і тоді нам не доведеться робити цей жахливий вибір вбити дитину або народжувати. Треба не доводити до цього рішення.

Акторка, співачка, телеведуча Оля Полякова під час інтерв'ю, Київ, 30 травня 2019 року
Фото:

Громадське

Як поставилася ваша сім'я до вашого рішення йти в політику, найближче оточення, друзі?

Я учора ввечері прийшла додому, якраз після того, як заявила про свою партію. Зайшла на сторінку до своєї старшої доньки.

І ось що я прочитала: хтось із вас хотів стати лідером або, можливо, побувати у Верховній Раді і дізнатися про політику більше? Дівчата, я подала заявку на участь в кампанії якійсь. 11 жовтня 2019 року зберуться дівчата з усієї України, кому цікаві гендерні аспекти і гострі проблеми суспільства… Я з нею не домовлялася, я клянусь…під куполом парламенту разом з послом і іншими цікавими спікерами. Ось як це може бути? Ми в один день з нею: вона вступила в організацію.

Ви до цього не обговорювали?

Нічого я з нею обговорювала. Я говорю: а це що? Вона каже: Ну ось, мене запросили, я почитала програму, мені сподобалося, я подала заявку. Розумієте, що відбувається?

Ми говорили, що владу потрібно притягувати до відповідальності. Ваше знамените відео, коли протік дах у квартирі. Ви тоді досить різко висловлювалися про ЖЕК. Чим закінчилася історія? Хтось поніс відповідальність?

Вона тече успішно і до сьогодні. Те, чого я домоглася, це те, що людина, яка очолювала цей ЖЕК, через багато-багато років на своєму тепленькому місці була звільнена. Але віз і нині там. Треба робити щось, щоб криша не текла ні в кого.

Акторка, співачка, телеведуча Оля Полякова під час інтерв'ю, Київ, 30 травня 2019 року
Фото:

Громадське

Поділитись: