Об'єднана профспілка Гільдії кіноакторів і Американської федерації працівників телебачення і радіо «SAG-Aftra» збирається подати позов проти кінематографічного сайту IMDb через те, що ресурс публікує не тільки імена трансакторів взяті ними при переході, але і «мертві», тобто дані при народженні.

Профспілку підтримали найбільші правозахисні організації США, серед яких GLAAD (Альянс геїв і лесбійок проти дифамації), Національна робоча група з проблем ЛГБТ, Центр прав трансгендерів, Трансгендерний фонд правового захисту і освіти та інші організації із підтримки прав ЛГБТ-спільноти, зазначає The New York Times.

Як пояснили журналістам правозахисники, їхня мета — домогтися того, щоб IMDb припинив публікувати імена, які були у акторів до переходу без їхнього дозволу. На їхню думку, подібна практика (deadnaming — навмисне або ненавмисне вживання паспортного або старого імені щодо трансгендерних людей) увічнює дискримінацію і є однією з форм трансфобії.

«Розкривати таку інформацію про трансгендерних людей, як їхнє ім'я при народженні, без їхньої згоди — це втручання в приватне життя. Це тільки підриває справжню ідентичність трансперсони, а також може піддати її ризику дискримінації і навіть насильства», — заявив Нік Адамс, директор із питань репрезентації трансгендерів GLAAD.

Серед трансакторів, чиє ім'я, отримане при народженні, зазначено на сайті IMDb, — зірка серіалу «Помаранчевий — хіт сезону» Лаверна Кокс, роль в якому принесла їй номінацію на премію «Еммі» у 2014 році. Вона називає деднеймінг і місгендерінг (невірне і навмисне/ненавмисне вживання займенників, які не відповідають гендерної ідентичності) «максимальною образою».

Нагадаємо, 40-річного трансгендера Джанмарко Негрі обрали мером невеличкого міста Тромелло, що в провінції Ломбардія на півночі Італії. Він ніколи раніше не займався політикою, але здобув популярність завдяки своїй активній діяльності щодо захисту прав сексуальних меншин. Він був адвокатом у кримінальних справах та активним учасником акцій щодо захисту.

Поділитись: