Фракція «Голос» підтримує закріплення статусу Національного антикорупційного бюро та Держбюро розслідувань у Конституції, але проти надання президенту функції створення регуляторних органів.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на hromadske завила народна депутатка від «Голосу» Олександра Устінова.

За її словами, зараз діяльність ДБР і НАБУ регулюється виключно законами, тому Верховна Рада може 226 голосами внести будь-які зміни щодо цих відомств або взагалі їх закрити.

«Коли ці інституції прописані в Конституції, то для цього вже потрібно більше голосів. Тому позиція нашої фракції була чіткою — ми будемо підтримувати внесення у Конституцію НАБУ і ДБР. Але ми хотіли, щоби питання по регуляторним органам, що президент має право їх створювати, потрібно винести з цього пакету (законопроектів — ред.). Тобто, вибачте, мухи окремо, котлети окремо», — сказала Устінова.

Вона пояснила, що такі повноваження президента «Голос» не підтримує.

Однак правляча партія «Слуга народу» відмовилася розглядати ці питання окремо.

«За останні два дні голосувань дуже часто пакетним голосуванням намагаються продати старе і нове, або ті речі, які неможливо співставити», — зазначила депутатка.

На думку Устінової, яскравий приклад цього — голосування за новий уряд, де були ті, кого «щиро хотілося підтримати».

«Але був і колишній міністр внутрішніх справ (Арсен Аваков — ред.), наприклад, з проваленою реформою МВС», — сказала вона.

Нагадаємо, депутати направили на розгляд Конституційного суду законопроект, який дозволить президенту призначати голів НАБУ і ДБР, незалежних регуляторів та створювати такі регулятори.

Поділитись: