Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук (праворуч) під час першого засідання Верховної Ради 9-го скликання, Київ, 29 серпня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Під час першого засідання Верховної Ради новообрані депутати призначили новий склад Кабінету міністрів України — прем’єр-міністра та очільників міністерств. Голосували «пакетом», який не підтримали ані «Європейська солідарність», ані «Голос», ані «Батьківщина». Громадське разбиралось, кого призначили на керівні посади у виконавчій владі.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук

Гончарук став наймолодшим прем'єром України — йому 35 років. До цього призначення був заступником керівника Офісу президента (з 28 травня 2019 року). У команді Зеленського відповідав за економічні питання та економічну політику, хоча за освітою — юрист.

Працював юристом на «Городнянському заводі продтоварів». У 2005-2008 роках — юрист в інвестиційній компанії PRIOR-invest (з 2006 року очолив її юридичний відділ).

У 2008 році засновує юридичну фірму Constructive Lawyers (спеціалізується на нерухомості та будівництві), у 2009 році стає головою «Асоціації допомоги постраждалим інвесторам» (що допомагає ошуканим вкладникам, які не отримали свої квартири від забудовників).

У 2014 році балотувався у Верховну Раду від партії «Сила людей» (був першим номером у виборчому списку, однак тоді партія не подолала прохідного бар’єру). Після цього був радником в уряді: спочатку — міністра екології Ігоря Шевченка, а згодом — міністра економічного розвитку та торгівлі Степана Кубіва. З 2015 року очолив громадську організацію Офіс ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office, BRDO), який розробляє та впроваджує систему державного регулювання з метою покращення бізнес-клімату.

Віцепрем’єр-міністр — міністр з питань цифрової трансформації — Михайло Федоров

Михайло Федоров — один з наймолодших членів уряду, йому 28 років. Очолював діджитал-кампанію Володимира Зеленського під час виборів. ІТ-підприємець та засновник діджитал-агенції. 21 травня 2019 року став позаштатним радником Зеленського з діджиталізації.

Закінчив Запорізький університет за фахом «соціологія та управління». У 2014 році був кандидатом у депутати від партії «5.10», яка пропагує скасування більшості податків в Україні.

Закінчив Вищу політичну школу, освітню школу представників НАТО в Україні, отримував стипендію від ОБСЄ в рамках процесів моніторингу екології Запоріжжя.

Віцепрем'єр-міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров (в центрі), Київ, 28 травня 2019 року
Фото:

Офіс президента України

Віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба — український дипломат, постійний представник України у Раді Європи.

Закінчив Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. У МЗС працює з 2003 року.

У 2014 році працював послом з особливих доручень. Займався створенням стратегічних комунікацій МЗС України, впровадженням в роботу міністерства сучасних технологій та формуванням публічної дипломатії України.

У квітні 2016 року був призначений на посаду Постійного представника України при Раді Європи.

Віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба у студії Громадського, Київ, 2 липня 2019 року
Фото:

Громадське

Міністр закордонних справ — Вадим Пристайко

Вадим Пристайко — заступник голови Офісу президента України, український дипломат. Глава місії України при НАТО (з 7 липня 2017). З 31 травня 2019 року — член Ради національної безпеки та оборони України.

Народився у місті Кілія на Одещині. Закінчив КПІ (за спеціальністю ІТ), а у 1998 році здобув ступінь магістра в Українській академії зовнішньої торгівлі. 

В уряді працює з 1994 року, коли прийшов до Міністерства зовнішніх економічних зв'язків. Тоді він відповідав за економічні зв'язки з країнами Африки, Азії та Океанії. У 2000 році очолив українське консульство у Сіднеї, Австралія. Згодом працював у дипломатичних установах США, Канади та НАТО.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко під час першого засідання Верховної Ради 9-го скликання, Київ, 29 серпня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Міністр енергетики та захисту довкілля — Олексій Оржель

Експерт з питань енергетики Офісу ефективного регулювання (BRDO), де працював і прем'єр-міністр Олексій Гончарук. З 2006 по 2014 рік працював на різних посадах в Національній комісії з регулювання електроенергетики України. З 2014 року працює в приватному секторі.

Голова Української асоціації відновлюваної енергетики. Закінчив Інститут енергозбереження та енергоменеджменту КПІ, магістр за спеціальністю енергетичний менеджмент.

Міністр енергетики Олексій Оржель (ліворуч) під час круглого столу у Києві, 15 грудня 2016 року
Фото:

Синиця Олександр/УНІАН

Міністерка з питань розвитку громад та територій — Альона Бабак

Альона Бабак — колишня депутатка від «Самопомочі», обіймала посаду заступниці голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. 

Закінчила Київський державний педагогічний інститут іноземних мов за спеціальністю «іноземні мови» (англійська та французька). Під час надання Православній церкві України томосу про автокефалію була однією з 47 депутатів, що звернулися до Конституційного суду з проханням визнати неконституційним звернення Верховної Ради до Вселенського патріарха.

Міністерка з питань розвитку громад та територій Альона Бабак, Київ, 26 травня 2016 року
Фото:

Космач Олександр/УНІАН

Міністр інфраструктури — Владислав Криклій

Владислав Криклій — колишній радник міністра внутрішніх справ (у 2014-2015 роках), а у 2015 році — заступник начальника Департаменту ДАІ МВС України та голова сервісного центру МВС України.

Закінчив факультет фінансів Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Кандидат економічних наук. До початку роботи в МВС працював в інвестиційно-банківській сфері, а також в компанії Tickets.ua.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій, Київ, 28 серпня 2018 року
Фото:

Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Міністерка фінансів — Оксана Маркарова

Міністерка фінансів України з листопада 2018 року. До цього виконувала обов’язки міністра фінансів від часу відставки Олександра Данилюка — з 7 червня 2018 року.

Має диплом магістра екології Києво-Могилянській академії, а також магістра в галузі міжнародних публічних фінансів та торгівлі Університету Індіани (США). У 2000 році проходила практику у штаб-квартирі Світового банку.

На посаді міністерки фінансів лобіювала запровадження в Україні моделі трирічного бюджетування, тобто складання довгострокових бюджетних планів (терміном на 3 роки). Цю ініціативу Маркарової підтримали в уряді та парламенті.

Міністерка фінансів Оксана Маркарова під час брифінгу щодо державного бюджету України, Київ, 23 листопада 2018 року
Фото:

Соколовська Інна/УНІАН

Міністр економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства — Тимофій Милованов

Тимофій Милованов — директор «Київської школи економіки» (яка проводила тренінги для депутатів «Слуги народу»), член Ради Національного банку України.

Здобув вищу економічну освіту у КПІ та Києво-Могилянській академії.

У 1999 році отримав ступінь магістра економіки в «Київській школі економіки». У 2004 році отримав ступінь PhD з економіки (кандидат економічних наук) в Університеті Вісконсин-Медісон, США. Викладав в Пенсильванському університеті, Університеті Бонна, Університеті штату Пенсильванія та Університеті Піттсбурга. Проводить дослідження в галузі теорії ігор, теорії контрактів та інституційного дизайну. Милованов також є співзасновником аналітичної платформи VoxUkraine.

Міністр економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов у студії Громадського, Київ, 24 липня 2019 року
Фото:

Громадське

Міністр культури, молоді та спорту — Володимир Бородянський

Володимир Бородянський — голова правління телеканалу «СТБ», з 29 липня 2019 року — позаштатний радник президента Володимира Зеленського з гуманітарних питань.

Закінчив Київський національний економічний університет за фахом «фінанси», а з 1998 року став комерційним директором газети «Московський комсомолець в Україні».

У 2000 році почав працювати ще в одній російській компанії — «Альфа-банку» у відділі з управління медіа-активами, а у 2004 році його обрали головою правління каналу «СТБ», що входить до StarLightMedia олігарха Віктора Пінчука.

Міністр молоді та спорту, а також культури та інформполітики Володимир Бородянський, Київ, 6 вересня 2018 року
Фото:

сторінка у facebook

Міністр юстиції — Денис Малюська

Денис Малюська — ще один колега Олексія Гончарука з Офісу ефективного врядування (BRDO), голова правління цієї організації.

За освітою — юрист. Спеціалізується на регулюванні підприємницької діяльності, врегулюванні спорів та банкрутства.

Малюська — консультант Світового банку з 2010 року. Працюючи на цій посаді, надавав технічну підтримку урядам України та країн Центральної Азії. 

Навчався у КНУ імені Тараса Шевченка та Університеті Лондона.

Міністерка освіти і науки — Ганна Новосад

З 2014 року працювала в Міністерстві освіти й науки України: радницею міністра, колишнього президента Могилянки Сергія Квіта, очільницею управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН і генеральною директоркою директорату стратегічного планування та європейської інтеграції міністерства за Лілії Гриневич. 

Бакалавр політології Києво-Могилянської академії (2011), магістр європейських студій Маастрихтського університету, Нідерланди (2013).

Міністрка освіти і науки Ганна Новосад, Київ, 28 серпня 2019 року
Фото:

сторінка у facebook

Міністерка охорони здоров’я — Зоряна Скалецька

Закінчила Університет ім. Марії Склодовської-Кюрі в Любліні, Польща. За фахом юристка, докторка юридичних наук. Спеціалізується на медичному праві. 

Працювала доценткою і заступницею декана факультету правничих наук Києво-Могилянської академії. Головна експертка медичної групи Реанімаційного пакету реформ, експертка Центру підтримку реформ при Кабінеті Міністрів, голова комісії з питань реформування системи охорони здоров’я при МОЗ України.

Міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька під час круглого столу у Києві, 8 лютого 2019 року
Фото:

Синиця Олександр/УНІАН

Міністр внутрішніх справ — Арсен Аваков

Працював міністром внутрішніх справ в урядах Арсенія Яценюка та Володимира Гройсмана (2014-2019). За його керівництва було попереджено проголошення так званої «Харківської народної республіки» навесні 2014-го, створено Національну гвардію України та патрульну поліцію в системі МВС.

Водночас міністру не раз закидали провал системних реформ правоохоронної системи. За каденції Авакова сталася низка резонансних убивств, які досі не розкриті. Найгучніші — убивство журналіста Павла Шеремета, убивство активістки Катерини Гандзюк та вбивство 5-річного Кирила Тлявова, в якому підозрюють поліцейських. 

Журналісти «НВ» стверджують, що за час перебування Авакова на посаді його родичі та партнери через корупційні схеми набули бізнес у газовій сфері. Син Авакова Олександр та ексзаступник міністра Сергій Чеботар були фігурантами «справи рюкзаків» (2016—2017).

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков (в центрі), Київ, 4 квітня 2018 року
Фото:

Гонтар Володимир/УНІАН

Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська

Радниця заступника Міністра фінансів України, керує напрямом зі стратегії, прозорості та розвитку eHealth проєкт USAID/ Deloitte «Підтримка реформи охорони здоров’я». З 2015 по 2016 роки обіймала посаду директорки Департаменту видатків бюджету соціальної сфери Міністерства фінансів України.

Раніше була директоркою департаменту витрат бюджету соціальної сфери в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Міністр оборони — Андрій Загороднюк

Закінчив юридичний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка, британський Університет Ворвік та Бізнес-школу Саїда Оксфордського університету. Займався бізнесом у нафтопереробній, гірничодобувній та виробничій галузях. У 2005 році заснував компанію Discovery Drilling Equipment, яка виготовляє й обслуговує бурові установки.

З початком війни на Донбасі Загороднюк став волонтером Збройних сил України, постачав військовим пічки-буржуйки та машини «швидкої допомоги».

Протягом 2015-2017 років очолював Офіс реформ Міністерства оборони України. 5 липня 2019 року президент Зеленський призначив Загороднюка своїм позаштатним радником, а 9 липня ввів його до складу Наглядової ради ДП Укроборонпром.

Міністр оборони України Андрій Загороднюк під час першого засідання Ради дев'ятого скликання, Київ, 29 серпня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб — Оксана Коляда

В уряді Володимира Гройсмана з березня 2019 року була заступницею міністра у справах ветеранів, під час створення міністерства працювала у його проєктному офісі. 

2007 року закінчила Львівський державний університет внутрішніх справ зі ступенем магістра права, у 2016-2017 роках навчалася в Національному університеті оборони України ім. І. Черняховського за спеціальністю «інформаційне забезпечення військ».

Служила в органах МВС із 2003 по 2015 рік. Із 2015 по 2017 рік очолювала управління комунікації та преси Міністерства оборони України, полковник запасу. Учасниця бойових дій, у 2017 році недовго була заступницею командувача АТО.

Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда, Київ, 23 серпня 2019 року
Фото:

Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Міністр Кабінету Міністрів — Дмитро Дубілет

Найбільше відомий як співзасновник онлайн-банку Monobank і як ІТ-директор ПриватБанку. 

Ступінь бакалавра здобув в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка у 2006 році, крім того, 2011-го закінчив Лондонську бізнес-школу. З 2005 року керував компанією Fine Web (Київ), відтак працював менеджером проєктів у компаніях Infosys (Індія) та MasterCard (Польща).

У 2010 році Дубілет став ІТ-директором ПриватБанку, згодом працював над розвитком порталу державних послуг iGov. Після націоналізації ПриватБанку в 2016-му заснував проєкт ІТ-послуг для банків FinTech Band і перший в Україні мобільний банк Monobank, розвивав низку інших проєктів у державному секторі та бізнесі. 16 липня 2019 року в. о. голови СБУ Іван Баканов призначив Дубілета своїм радником, який мав впроваджувати ІТ-технології для боротьби з корупцією.

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет під час прес-конференції у Києві, 16 червня 2015 року
Фото:

Нужненко Сергій/УНІАН

Поділитись: