«"Голосу" більше не існує як партії». Троє депутатів, зокрема Устінова та Юрчишин, залишають політсилу

Народні депутати від політичної партії «Голос» Олександра Устінова, Ярослав Юрчишин та Соломія Бобровська заявила про вихід з лав політсили. І, схоже, це ще не всі прізвища, яких ми не побачимо у списку партії.

Про вихід з політсили депутати повідомили на своїх сторінках у Facebook.

За словами Олександри Устінової, більшість народних депутатів не братимуть участі у зʼїзді партії «Голос» та залишають політсилу.

«Керівництво в особі Кіри Рудик та контрольована нею політична рада "Голосу" штучно створили умови, за яких 75% партійців та місцевих депутатів не будуть представлені на зʼїзді. Зʼїзд формувався виходячи не з кількості партійців та депутатів, представлених у місцевих громадах, а за лояльністю до керівництва», — написала Устінова.

Вона нагадала, що кілька місяців тому 75% партійців та більшість осередків вийшли з публічними заявами, вимагаючи від Кіри Рудик піти з керівної посади та обрати нове керівництво на прозорих демократичних внутрішньопартійних виборах.

Водночас, мовляв, керівництво цю вимогу проігнорувало. Тому більшість членів партії та організацій, які їх представляють, бойкотують з’їзд політсили та виходять з членів партії.

«"Голосу" більше не існує як партії, за якою стояли потужні команди та осередки. Тепер це партія імені однієї людини — Кіри Рудик, яка (партія — ред.) існує виключно на папері», — додала Устінова.

Депутат Ярослав Юрчишин повідомив, що колеги висунули його на кандидатуру посаду голови партії. Водночас він також вирішив вийти з партії, щоб «не легітимізувати своєю участю профанацію, на яку партія перетворилася».

Юрчишин, а також депутатка Соломія Бобровська поширили таку ж, як і Устинова, заяву про «контрольовану політраду "Голосу"».

Що передувало?

16 червня 10 народних депутатів із парламентської фракції «Голос», а це рівно її половина, оголосили про створення у Верховній Раді окремого об’єднання «Справедливість» та висловили недовіру голові фракції.

А про розбіжності серед депутатів стало відомо ще в березні. Усе розпочалося з того, що низка парламентарів мала відмінну від керівництва партії позицію щодо голосування за один із законопроєктів.

А згодом десять народних депутатів від фракції оприлюднили спільну заяву. У ній вони розкритикували чинне керівництво партії та закликали переобрати його на з'їзді політсили. Тоді очільників партії звинуватили в узурпації влади — нібито вони використовують політсилу «як інструмент для задоволення власних інтересів, самопіару та підігрування владі».

Депутати сподівалися, що липневий з'їзд політсили допоможе закінчити кризу всередині партії. Але, схоже, це так і не відбулося.