Коли судді Конституційного суду у закритому засіданні обговорюють справу щодо конституційності окремих положень закону «Про очищення влади», то справу постійно відкладають.

Про це на брифінгу повідомив голова КСУ Олександр Тупицький.

За його словами, коли судді розглядають цю справу, «у людей, які були на Майдані, продовжує серце горіти племенем», і справу знову відкладають. Водночас він зазначив: суспільство очікує, що «люстрація не повернеться щодо високопосадовців».

«Але як їх (високопосадовців — ред.) порахувати? 10-15, зверху до низу — це велике питання», — пояснив він.

Також, за його словами, на розгляд і цієї справи зокрема впливає те, що сьогодні є 15 членів суду замість 18, а вакансії вже понад рік не заповнюються.

Що це за справа?

Закон «Про очищення влади» набув чинності у жовтні 2014 року, документом забороняється обіймати певні високі посади на державній службі особам, які були сукупно не менше одного року на визначених законом посадах на державній службі у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року.

До КСУ надійшло два подання від Верховного суду та одне подання від 47 нардепів щодо конституційності деяких положень закону про очищення влади. Згодом суд об'єднав три подання в одне провадження. Розгляд справи триває.

І окремо про Ситника

Також Тупицький прокоментував право Артема Ситника працювати директором Національного антикорупційного бюро, адже раніше КСУ визнав неконституційним наказ його призначення на цю посаду. Голова суду заявив, що Ситника призначили на посаду директора НАБУ у неконституційний спосіб, але він — «заручник ситуації».

«Чи має він (Ситник — ред.) право працювати після рішення Конституційного суду? Я хочу зразу сказати: справа не в Ситнику. Він заручник ситуації, що він був призначений у неконституційний спосіб із перевищенням повноважень», — заявив голова КСУ.

Водночас Тупицький вважає, що тодішній президент Петро Порошенко, який і призначив Ситника, «діяв у той спосіб, у яких умовах після Революції Гідності він перебував».

«Напевно, оці огріхи, які є в антикорупційному законодавстві, — вони створилися у післяреволюційний період у силу такої необхідності. Але зараз такої необхідності немає. Країна не може жити з частково чи повністю неконституційними законами», — додав голова КСУ.

Поділитись: