Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва заявила, що пандемія коронавірусу відкинула світ у рецесію, яка у рази сильніша за кризу 2008-2009 років.

Про це Георгієва повідомила під час спільної пресконференції МВФ та Всесвітньої організації охорони здоров’я, передає «Голос Америки».

За словами Георгієвої, пандемія коронавірусу «загальмувала» світову економіку.

«Це найтемніший час в історії людства», — заявила очільниця МВФ.

Вона зазначила, що економічна криза, яку викликала пандемія коронавірусу, набагато гірша за глобальну фінансову кризу 2008-2009 років. У МВФ закликали багаті країни допомогти країнам, що розвиваються, аби ті могли витримати удар пандемії. Крім цього, МВФ проводить роботу для того, аби держави-кредитори призупинили стягнення боргів з країн-позичальниць.

Раніше Георгієва заявила про початок нової економічної кризи у світі.

«Наразі вже зрозуміло, що ми увійшли у нову рецесію — таку ж, або навіть гіршу, ніж у 2009 році. Щоправда, ми прогнозуємо відновлення економіки у 2021 році, але за умови, що ми досягнемо успіху у подоланні коронавірусу та нам вдасться запобігти проблемам з ліквідністю та платоспроможністю», — заявила Георгієва.

Через крах на фондовому ринку світова економіка у 2008 році зросла на 1,8% (проти 4,3% у 2007 році), а у 2009 році економіка світу впала на 1,67%). Економіка України у 2008-2009 році також постраждала та скоротилася: у 2009 році падіння ВВП склало 14,7% (за даними Світового банку).

Поділитись: