За підрахунками Міжнародного валютного фонду, від початку поширення пандемії коронавірусу у світі іноземні інвестори вивели з країн, що розвиваються, рекордні 83 мільярди доларів — це найбільший відтік капіталу, який коли-небудь реєструвався.

Про це повідомила директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва під час конференц-дзвінка з очільниками міністерств фінансів країн G20.

За словами Георгієвої, вивід з країн, що розвиваються, 83 мільярдів доларів здатен завдати серйозних економічних наслідків. Економіки цих держав, а також країн з низьким рівнем доходу, мають набагато вище боргове навантаження. Вихід інвесторів стане для них справжнім випробуванням у часи нової економічної кризи, яку розпочав коронавірус.

«Це найбільший із коли-небудь зареєстрованих відтоків капіталу», — відзначила Георгієва.

Вона додала, що пандемія коронавірусу може завдати світовій економіці більшого удару, аніж економічна криза 2008-2009 років.

«Передовсім, прогнози глобального зростання на 2020 рік є негативними — рецесія буде принаймні такою ж серйозною, як і під час глобальної фінансової кризи, або ще гірше. Але ми очікуємо на відновлення в 2021 році», — йдеться в заяві Георгієвої.

Через пандемію коронавірусу на світових фінансових ринках триває паніка та криза.

16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.

Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували 12 березня, а перед цим — 9 березня.

Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).

12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.

19 березня ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму.

Поділитись: